(styl) Jak nosit pracovní oblečení i o víkendech (a pohodlně)

main

Pokud pracujete někde v kanceláři, nebo jen kvůli práci musíte mít formálnější a více sharp oblečení, nepřijde vám někdy na mysl, že je škoda nenosit ho i o víkendech? Samozřejmě nikdo vám nebrání být jako Paul Feig a v obleku i spát, ale existují uvolněnější cesty, jak kombinovat work wear a klidně i tepláky, když na to přijde.

Kabát

Coat

Kabát obvykle patří k nejdražším částem šatníku a je tedy logické, že z něj člověk chce vytěžit co nejvíce. Jakmile si ale svůj nový kousek chcete oblékat pořád, nemusíte pod něj mít oblek. Camel coat, šedé kabáty ale i skvěle padnoucí černý bude fungovat se vším – i s mikinou, tepláky nebo džíny a teniskami.

Košile

Shirt

Bílá košile je v pořádku za každých okolností a kdyby muži z ničeho nic přestali nosit trička a všem zůstaly ve skříni tucty bílých košil, svět by se točil lépe. Ale i pod mikinu s džínami nebo i maskáčovými kalhoty a dobrým batohem nebo taškou zafunguje.

Oblek

Suit

Zde musíme vzít v potaz, že velmi záleží na tom, jaký oblek máte. Nic černého a až příliš formálního. Nic lesklého z hladkého hedvábí. Aby oblek alespoň trochu fungoval se streetwear, musí být hrubšího zrna řekněme. Můžete použít i samotné sako a s třeba elegantnějšími plátěnými kalhoty a mikinou s kapucí.

Kravata

Tie

Ten nejmenší detail umí obvykle udělat ten největší efekt. Jednoduchá, hladká nebo pletená kravata bude skvěle fungovat i s koženou bundou, černými džínami a converskami. Pokud se tedy chystáte třeba na koncert, nemusíte jít jen v triku.

Kalhoty

Pants

Pokud se necítíte rovnou v celém, neformálně pojatém obleku, rozhodně se nebojte i kalhot. Kalhoty od obleku, kašmírový svetr, bílé tenisky a třeba semišová bunda – jednoduché, pohodlné a elegantní za každých okolností.

Funkční šatník není o nekonečné řadě outfitů – musí to být žijící organismus, který se nekonečně promíchává a kombinuje.