(styl) Jak nosit růžovou jako chlap

Elvis-Presley-in-pink

Přesuňme se rovnou k jádru problému. Všechno tohle začalo, když v poválečné době dělala značka Mattel výzkum, na jakou barvu ženy a dívky reagují lépe. Zvítězila růžová, protože jako jediná barva byla pastelová a ta je příjemnější na oči. Od té doby byla Barbie v růžové a o generace poté stále bojujeme se stereotypem, že růžová je pro holky.

2017-Latest-Coat-Pant-Designs-Hot-Pink-Colorful-Men-Suit-Formal-Slim-Fit-Party-Custom-Blazer
Až do dvacátého století navíc bylo normální oblékat malé kluky a mimina do růžové – ta je blíže červené, co je barva síly. Až kvůli Barbie se to změnilo. Růžová přitom může být skvělá barva jak na hlavní odstín outfitu, tak pouze na doplňky. A především sluší téměř každému.

waystowearpinkmains-675x340
Jakou růžovou zvolit k vaší pleti?

Jako u ostatních barev, jednoduché pravidlo praví,  že čím světlejší pleť, tím víc je potřeba výraznější barva. A naopak čím tmavší, tím zvolit světlejší a pastelovější odstín. To ale neznamená, že pokud jste jak Ronald Weasley, máte obléknout fuchsiovou.  Špatný odstín vám dodá ten divně neutrální look – kontrast je to podstatné. V tom budete vypadat nejlépe.

e2aac9a173579be2c896453c1e54449e
S čím ladí růžová? Buď barvy se stejným podkladem, nebo naprosto neutrální odstíny.
Nejsnadnější kombinace: červená a další odstíny růžové.
Středně obtížné kombinace: modré, zelené a žluté odstíny.
Nejtěžší kombinace: Modrozelené odstíny.
Doporučené kombinace: šedá, béžová, krémová, černá a dark navy.

90e3e0685b02dc384a4d9e62aa3e735a
Nejlepší způsoby, jak růžovou nosit

Doplňky

Kravaty, kapesníky do klopy, světle růžové boty nebo třeba výrazně růžový pásek – jen drobný element, který ale ukáže, že se za A nebojíte a za B víte, co s čím funguje.

waystowearpinklb5

Statement piece 

Výrazné bundy, mikiny, tenisky nebo dokonce kabáty, kolem kterých postavíte zbytek outfitu. Jen zde je nutné, aby bylo evidentní, že víte, co děláte. Oblékněte si neonově růžovou mikinu či tenisky k modrým džínům, klidně oversized, a bude to fungovat.

waystowearpinklb2

Neutrální střed

Světlé košile, v létě (sem tam pastelově růžové)  šortky nebo polo. Občas do šatníku něco podobného zasadit není extravagance. Naopak je to výraz vkusu, když víte, že vám podobný odstín sluší. Zkuste lněné košile – ty, co jsou pomačkané v moment, kdy si je obléknete.

waystowearpinklb1

Foto: Archivy Značek. Text: Václav Mensa.