(styl) Jak nosit růžovou jako chlap

Elvis-Presley-in-pink

Přesuňme se rovnou k jádru problému. Všechno tohle začalo když po válce Mattel dělal výzkum na jakou barvu ženy a dívky reagují lépe. Zvítězila růžová, protože jako jediná barva byla pastelová a ta je příjemnější na oči. Od té doby byla Barbie v růžové a generace poté stále bojujeme se stereotypem, že růžová je pro holky.

2017-Latest-Coat-Pant-Designs-Hot-Pink-Colorful-Men-Suit-Formal-Slim-Fit-Party-Custom-Blazer
Až do dvacátého století navíc bylo normální oblékat malé kluky a mimina do růžové – ta je blíže červené, co je barva síly. Až kvůli Barbie se to změnilo. Růžová přitom může být skvělá barva jak na celé outfity, tak pouze jako doplňující odstín a především sluší téměř každému. Za předpokladu, že zvolíte odstín, která sedí k vaší pleti.

waystowearpinkmains-675x340
Jakou růžovou zvolit k vaší pleti?
Jako u ostatních barev, jednoduché pravidlo práci, že čím světlejší pleť, tím výraznější barva. A naopak čím tmavší, tím světlejší a pastelovější odstín. To ale neznamená, že pokud jste jak Weasley, máte obléknout fuchsiovou. Chce to znát svou míru. Špatný odstín vám dodá ten špatně neutrální look – jako když tolik kluků s bílou pleti dnes nosí růžové mikiny. Nefunguje to.

e2aac9a173579be2c896453c1e54449e
S čím ladí růžová?
Nejsnadnější kombinace: červená další odstíny růžové.
Středně obtížné kombinace: modré, zelené a žluté odstíny.
Nejtěžší kombinace: Modrozelené odstíny.
Doporučené kombinace: šedá, béžová, krémová, černá a dark navy.

90e3e0685b02dc384a4d9e62aa3e735a
Nejlepší způsoby, jak růžovou nosit
Doplňky

Kravaty, kapesníky do klopy, světle růžové boty nebo třeba výrazně růžový pásek – jen drobný element, který ale ukáže, že se za a nebojíte a za b víte, co s čím funguje.

waystowearpinklb5

Statement piece 

Výrazné bundy, miniky, tenisky nebo dokonce kabáty, kolem který postavíte zbytek outfitu. Jen zde je nutné, aby bylo evidentní, že víte, co děláte.

waystowearpinklb2

Neutrální střed

Světlé košile, v létě sem tam pastelové šortky nebo polo. Občas do šatníku něco podobného zasadit není extravagance. Naopak je to výraz určitého stylu, když víte, že vám podobný odstín sluší.

waystowearpinklb1

Foto: Tumblr. Text: Václav Mensa