(styl) Jak nosit V-NECK svetry zajímavější cestou

main

Vlastnit několik krásných kašmírových svetrů s výstřihem do elegantního V by mělo být automatické pro každého muže. Když obléknete hladký černý na bílou košili s rozhalenkou, bude vypadat dokonale do kanceláře. Když zase vezmete nějaký s výrazným vzorem k chinos, máte classy outfit na víkend, pokud nechcete být v teplácích.

Možnosti jsou nekonečné a mikiny se svetrům nikdy nevyrovnají.

Do naha 

do naha

Nosit výstřih do V na holém těle je velice riskantní záležitost. Chodíte totiž po ostří nože s rizikem, že přepadnete na stranu nevkusných chlapů z fitka, kteří celé léto nedělají nic jiného, než že ukazují kus chlupatého hrudníku s nějakou zlatou šíleností okolo krku. Na druhou stranu, pokud mluvíme o V výstřihu s minimální hloubkou, který odhalí maximálně klíční kosti, nemusí to vypadat špatně. Důležité je držet se neutrálních barev – vznikne vám naprosto čistý a minimalistický look.

Na golf

sportiff

Jak zmíněno výše, víkendy a volný čas nemusí být jen o teplácích. Svetr z hrubé vlny nebo s výrazným vypleteným vzorem je něco, co Kennedy nosil na jachtu a princ William nosí v sobotu doma. Nejlépe to bude vypadat s bílou košilí, ale i tričko udělá službu. Plátěné kalhoty nebo chinos a mokasíny na nohy. Teď vám bude možná trochu zima a stylově to není vhodné, ale jaro je za rohem.

Nebojte se míchat materiály

textury

Kombinování textur a materiálů je stylový majstrštyk. Naučit se to správně sice vyžaduje menší odříkání a sebevzdělávání, ale svetry s V vypadají neuvěřitelně ke tvídovým sakům. Nejenže si můžete hrát s barvami a vzít třeba ke hnědému saku výrazně modrý svetr, ale především kontrast dvou materiálů posune look na vyšší úroveň.

Uvolněnější oblek

suit

Pokud nosíte obleky do práce, zkuste jednou namísto celého obleku vzít kalhoty od jednoho a sako od druhého. Neberte si kravatu, nechte rozhalenku jděte do hladkého svetru. Jestliže máte možnost být ještě více casual, rovnou si neberte ani košili a volte jen tričko.

Jak poznat pořádný svetr?

Kvalitní svetr nekoupíte v řetězcích a ve výprodejích za čtyři stovky. Tak to bohužel nefunguje a i když najdete rozhodně něco, co vypadá dobře, nevydrží vám v dostatečné kvalitě dlouho. O nekvalitní svetry se musíte starat desetkrát tolik a stejně nebudou dlouho vypadat dobře. Naproti tomu kašmír a dobrá vlna vydrží při správné péči tak dlouho, dokud nepřiberete.

Jakmile je něco z kašmíru, poznáte to podle tří věcí. Cena, cedulka a omak. Pravý kašmír poznáte na první dotek, protože je jak hřejivá verze hedvábí. Jemnější než andělský dotek a teplejší než arktické spacáky. Současně ale nemá jakoukoliv známku umělotiny. Mnoho značek dělá velmi dobré „kopie“ kašmíru s tím, že jsou na omak jemné. Když si tedy nejste jist, cedulka to jistí. Žádné dělení procent a žádné neznámé umělé slovo. No a cena je to další, protože kašmír se získává z jednoho druhu koz a není to tak jednoduché.

Pravá vlna je levnější, ale má podobné kvality. Vydrží dlouho, oproti populární představě nebude kousat a nebude se vytahovat.

Buďte opatrní s dáváním svetrů do pračky – riskujte to jen na ruční praní s velmi vlažnou vodou. A kašmír do pračky nemůžete dát nikdy, to dělají jen idioti. Bůh nám dal čistírny a umyvadla na praní v ruce za určitým účelem.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.