(styl) Jak se se svým stylem nezaseknout v čase

Main

Je dobré mít svůj vlastní styl, ale není dobré zaseknout se s ním v čase. Aby něco mohlo dlouhodobě fungovat, potřebuje to evoluci a vývoj. Jen málo věcí na planetě se nemusí měnit a prostě je to skvělé (ehm, Beatles, ehm).

Je jedno, jak se oblékáte nebo jaký druh stylu vyznáváte, od punkerů až po dappery, udělejte čas od času pár kroků.

Obnovujte střihy a siluetu

Jestli vyznáváte spezzaturu už dvacet let, bůh vám žehnej. Ale Před dvaceti lety vypadaly obleky, košile a kravaty úplně jinak. Střih a druh šití nemá se stylem zas tak velké spojení, jen budete vypadat aktuálněji ve fit košili než v něčem volném. To platí pro všechno. Máte uniformu z džínů a koženého křiváku? Křivák se nemění, ale džíny vyzkoušejte i jiné a uvidíte rozdíl.

Jděte za hranice své komfortní zóny

Když je vám nejlépe v černém svetru, nikdo po vás nemůže chtít, ať si obléknete tygrovaný Gucci ansámbl. Na druhou stranu, zkuste občas trochu zariskovat a zahrnou pár kousků, které možná nejsou vašemu srdci nejbližší, ale dodají vhodný osvěžující efekt. O tom, jak můžete osvěžit jarní šatník si můžete přečíst zde. Můžete mít nejoblíbenější knihu, ale neznamená to, že nebudete číst nic jiného.

Držte se svého věku

Je možná pravda, že všichni vizuálně mládnou. Můžeme vinit zdravé jídlo a cvičení, ale padesátník dnes nevypadá jako padesátník před sto lety. I přesto ale, naučte se rozpoznat kdy je příliš oblékat se jako kdyby vám bylo dvacet. Ne vždycky jsou módní experimenty na místě.

Nebojte se kompletní změny

Všichni se asi shodneme, že Bowie byl jeden z nejstylovějších lidí na planetě. A přesto se měnil neustále. Měl éry, během kterých změnil šatník, vlasy. Bowie byl nejlepší důkaz, že oblek člověku nedodá styl a že někdo jiný v teplácích a triku styl může mít.

Bowiw

Foto: Pinterest. Text: Václav Mensa