(styl) Jak zvládnout outfit v jednom odstínu jako master

Main

Když se řekne Samuel L. Jackson, každý si představí buď oblíbenou roli, slovo motherfucker, nebo jeho jedinečnou schopnost vypadat jednoduše cool. I ve svém věku má tak ojedinělé oblékání a působí díky svému charisma tak dobře, že si může po módní stránce dělat co chce. 

Asi by tedy mohl i po jiných stránkách, kdo by si troufl ho zastavit?! Nicméně před nějakým časem s neuvěřitelnou nonšalancí udělal to, na co si mnoho mužů netroufne. Oblékl se kompletně do jednoho odstínu – respektive spíše barvy. To zní v teorii jednoduše, ale jakmile přijde na praxi, je to jako přepít rusa vodkou. Každý si myslí, že to nemůže být tak těžké a když to zkusíte, dostanete se na áro.

1

Jak zvládnout jeden odstín precizně? 

Začněte volbou správného odstínu. Pan Jackson vypadá takhle dobře v 50 odstínech šedi díky tomu, že je černoch (pun intended). Pokud máte obličej jak ředitel vápenky, nebudete působit tak dobře. Bude to chtít buď jiný odstín – temnou šedou nebo i šedou s podtóny do červena nebo modra.

Kombinujte. Jakmile se komplet od hlavy až k patě obléknete do jedné barvy, budete působit jako důchodce z osmdesátek na zájezdu. Je to zatraceně složité, obhájit si podobný look. Tudíž několik různých odstínů, světlejších a tmavších, v dobré rovnováze.

Triko Sunspel
Triko Sunspel
Kalhoty Edward Crutchley
Kalhoty Edward Crutchley
Kšiltovka Ralph Lauren
Kšiltovka Ralph Lauren
Kašmírový cardigan Raye
Kašmírový cardigan Raye
Tenisky Gucci
Tenisky Gucci

Zapojte jeden výrazný element. Ať už to bude výrazná teniska, sluneční brýle nebo právě kšiltovka. Stále může být ve stejné barvě, možná lehce jiném odstínu ale záleží na designu, jaký má. Extrémní tenisky v neutrální barvě navíc nemusíte využít jen na podobný outfit. Můžete je nosit ke všemu, pokud chcete udělat statement.

Stejná pravidla v podstatě platí pro jakoukoliv jinou barvu. Ale pokud si nejste jist s něčím velice výrazným, zůstaňte u neutrálu.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.