(styl) Jaké spring/summer trendy raději nezkoušet

main

 

Některé trendy jsou prostě tak hnusné, že je otázkou, proč to někdo přináší zpátky. Poslední roky je sice ošklivá móda jak epidemie – morová rána řekněme – ale on velký kabát od Balenciagy je něco jiného, než to, co je níže. 

Batika

Ne. Ne. Ne. Pánbů nám dal Burberry kostku, květinové printy, námořnický proužek a další použitelné vzory. Je záhadou, kde vzniklo tohle. A proč to vůbec někdo udělal. Dnes můžete bojovat proti konzervativní společnosti zábavnější cestou, jako je třeba alkoholismus. Ale pro batiku fakt není důvod.

Batika

Kovbojské boty

WTF.

kovboj

Neon

Nic proti neonovým barvám, ale ne každému sluší. Když udělali před pár lety ten růžový oblek pro Versace X H&M, mělo to určitý efekt. Ale kdo by chtěl nutit ostatní, ať se cítí, jak když čtou vysokoškolské poznámky?

neon

Volné tenisky

Rok 2003 už je pryč a všichni ti drsní kluci co tyhle boty nosili mají břicho, malý byt a tři děti s holkou, co nosila stejné. Tyhle tenisky poznáte tak, že mají uvolněné a široké tkaničky a už jsou opakem cool. Jak že se ty šílenosti jmenovaly? DC? Adio?

tenisky

Cyklistické brýle

Jestli se nechystáte na Tour de France tak nemáte jakýkoliv důvod tohle nosit. Ti, co je nosí se vyžívají v ošklivé módě a to celkově podbourává smysl módy – aby člověk vypadal lépe.

brýle

Hyper krátké šortky

Pokud nehodláte vypadat jako sexy-perverzní námořník, raději se jim vyhněte. Ono to možná vypadá dobře, když jste asiat s nádherným obličejem a dvěma metry na výšku a deseti kily podváhou, ale jinak vůbec.

šortky

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.