(styl) Košile, které zkusit toto léto

main

Když je venku opravdu horko, často vyhrávají soutěž popularity trička. Dokud totiž člověk nevyzkouší pohodlnost opravdu dobré košile z přírodního materiálu i v padesáti stupních, neví, o co přichází. Ono má svůj důvod, proč beduíni nosí bavlnu a proč je pohodlněji v kaftanu, než v obleku.

Košile má oproti triku jednu velkou výhodu. Mezery mezi knoflíky působí jako ventilace, pokud zvolíte košili volnější, neobepíná vás jako tričko a také – a to je zásadní, košile nemusí být z pružného materiálu. Pružný materiál musí být umělý a tím pádem i více hřeje a působí potivěji.

Len

len

Len je nejdokonalejší letní materiál. Nejedná se o trend, ale o celoživotní investici. Sice je úplně k ničemu, když se jedná o žehlení, ale ani lehce pomačkaná košile nemusí být na škodu. U nákupu lněné košile ale dbejte na cedulky – pokud nebude materiál stoprocentní, nestojí vám za peníze.

Chlapec v pruhovaném pyžamu

pruhy

Pruhované košile jsou trendem, který možná nevydrží navěky – respektive alespoň takto výrazné pruhy – ale pokud vyberete nějaký odstín modré, můžete je nosit celé léto a určitě ji využijete.

Bez límečku

mao

Košile bez límečku je elegantní alternativou pro horké dny, když nechcete, aby se vám potil krk. Jeijich historie sahá až k našim pradědečkům, když košile měly odepínatelné škrobené límečky, aby se daly nosit několikrát. Po odepnutí límečku zůstalo tohle. Krom toho působí oproti běžným košilím minimalističtěji a celkový look je jednodušší. První dva knoflíky si nechte rozepnuté, ohrňte si rukávy a nezastrkujte ji do kalhot.

Japonské a havajské vzory

japan

Tohle léto vynechte jen květiny a další šílenosti a pojměte to umělečtěji. Nenápadný a přesto elegantní a zajímavý vzor může působit jako statement, aniž byste museli celý outfit nějak výrazně kombinovat. A rozhodně působí lépe, než pola trika s potiskem nebo extrémním logem na hrudi.

Rozhalenka

rozhalenka

Košile s rozhalenkou – respektive uvolněným límcem – jsou obvykle z těžších materiálů. Důvod je jednoduchý – lépe splývá a vytváří tak kýžený look. Nikdy je ale nenoste přímo na tělo a bohužel nevypadají úplně skvěle na větších mužích (a do toho se počítají i velké svaly) – rozhalenka musí splývat.

Největší výhodou všech výše zmíněných košil je to, že vypadají dobře k chinos a plátěným šortkám. K lněným košilím oblékněte navy a můžete do práce. Pak se jen převlékněte do béžových šortek, ohrňte rukávy a můžete na pivo. Na celé léto vám stačí pět košil a dvoje pláťáky. Jen pomyslete na to, kolik ušetříte času.