(styl) Letní outfity podle filmových legend

main

Důvod, proč považujeme muže z minulého století za největší ikony stylu je velmi jednoduchý. Doslova jednoduchý. Co se módy týče, nebyla situace v takovém smogu a chaosu, v jakém je dnes. Jednoduché oblečení pak potřebovalo charisma nositele, aby vyniklo. A tak vznikají stylové ikony. 

Existuje ale ještě další důvod. Je to pohodlné. Oni věděli, proč nenosit nic extrémního – v létě hledáme pohodlí a to nejlépe přinesou světlé barvy a lehké látky. Od Steva McQueena až po Marlona Branda, tito pánové jsou nekonečnou inspirací.

Steve McQueen

Steve 1

Král stylu. Může nosit krátké šortky a růžové košile a pořád vypadat velice chlapsky. Což jen dokazuje, že muž si růžovou obhájí, když chce.

Steve McQueen

Mick Jagger

Mick 1

Mick je stylař už léta, ale když byl mladý, přetavil klasické navy do přijatelné podoby pro všechny z nás. Nošení námořnických proužků je nejlepší, když máte lehce oversize kus. Nikdy ne úplně na tělo, ani pokud máte svaly nebo dvacet kilo podváhy.

MickJagger

JFK

JFK 1

Dobře, sice není legenda stříbrného plátna, ale legenda to je. Ať už chodil po lodi v teniskách a polu, nebo na letních party ve lněném obleku, JFK je nejlepším příkladem letní sofistikovanosti.

JFK

Marlon Brando

Marlon 1

Král toho, jak být nekonečně sexy a působit přirozeně a nenuceně. V této kombinaci vypadá každý muž vždycky dobře.

Marlon

Sean Connery

Connery 1

Letní styl pana Bonda je stejně precizní, jako jeho vraždící outfity. Lehká bavlněná košile s proužkem, chinos (jsou lehce formálnější než plátěné kalhoty) a mokasíny.

Connery

Robert Redford

Redford 1

Pro chladnější dny je nejlepší jít cestou vojenského Redforda. Béžové chinos, bílé triko nebo košile a nepodšitá vojenská bunda bude s bílými teniskami čistá, přirozená a přesto elegantní kombinace.

Redford

Jestli jste si všimli, looky těchto legend zvládnete s pár kousky. Stačí pořádné béžové kalhoty, temně modré džíny a pár padnoucích košil, triček nebo polo košil. A dobrými teniskami v minimalistickém designu zakončíte celé dílo.

Foto: Pinterest. Text: Václav Mensa.