(styl) Módní kousky, které by měl mít každý muž v šatníku, když je mu 30

Main

Vybudovat si silný šatník, který vám vydrží a budete jej pouze doplňovat může trvat léta. Od útlých let se také automaticky stává, že budete zkoušet širokou škálu věcí. Naši tatínci měli lycrové kaliopky, šusťákovky a botasky. Generace pár let zpátky spadlé džíny a tenisky s širokými tkaničkami.

Jak ale člověk začně stárnout, v dobrém myšleno, obvykle se začne styl usazovat a měl by být přesněji definovaný a promyšlenější, než jen bezmyšlenkovité zkoušení toho, co je zrovna cool.

Pokud se pomalu blížíte třicítce, otevřete si skříň a podívejte se, jestli máte tyhle následující tytány pánského šatníku. Každý muž by je měl do třicítky vlastnit, protože pak vám vydrží až do konce.

Raw denim

denim

Mnoho bylo řečeno a napsáno o tmavých džínách a je nekonečnou pravdou, že nic lepšího nemůžete mít. Verzatilní, nezničitelné a jednoduše dokonalé. Dobré džíny jsou pánskou verzí malých černých šatů. Vždycky budou na místně.

Hard boots

hard boots

Neberte to špatně, milujeme lehké a čisté bílé tenisky jako nikdo jiný, ale pořídit si kožené a opravdu kvalitní boots je investice na dlouhá léta. Čím více je budete nosit, tím lépe budou vypadat. Postupně začnou přejímat tvar dle toho, jak chodíte, jak stojíte. Možná budou okopané a patina bude evidentní. Ale to z nich, stejně jako z džínů, dělá skutečně osobní kus.

Klasický kabát

coat

Pánských kabátů je stejně jako druhů motýlů. Ale nikdy nešlápnete vedle s klasickým kusem v barvě velbloudí srsti. K džínům a svetru? Ano, K modrému obleku? Rozhodně. K teplákům, mikině a teniskám? Proč ne?!

Námořnický triko

navy

Pruhované tričko po vzoru bretaňských rybářů je natolik vytříbená věc, že si v ničem nezadá s bílou košilí. Bílá trika jsou sexy, černá jsou praktická, šedá versatilní ale pruhované triko vám s nulovou námahou dodá zajímavý a přesto sofistikovaným prvek.

Osvědčené chinos

chinos

Jakmile vám padnou, nemusí být dokonale vyžehlené. Nemusíte je střídat. V navy modré nebo třeba béžové vám vydrží na dlouhá léta. Jen si dejte pozor na správnou látku. Chinos standartně budete prát více, než džíny a může se stát, že u levnějších a méně kvalitních se postupně vyšisují švy.

Existuje mnoho kusů oděvu, které splní funkci na dlouhá léta a budou skutečně sloužit. Dobrá bavlněná oxfordská košile, kašmírový svetr, kožený křivák. Mezi botami již zase zmíněné bílé tenisky.

Foto: Archivy značek, text: Václav Mensa.