Styl módních profesionálů – jak se oblékají návrháři?

Alessandro-Michelle-2016-GQ-Photo-Shoot-001

Když na ulici nebo v baru potkáte designéra nebo stylistu, pravděpodobně ho nepoznáte. Málokteří se totiž oblékají nějak excentricky. Když víte, že na party má být i nějaký návrhář, rozhodně to není ten týpek v brokátovém županu přepásaném horolezeckým lanem a s kozačkami posetými flitry, za které by se nemusela stydět ani Madonna v roce 2000. Spíš to bude ten chlapec vedle. Ten v džínách, teniskách a roláku…

Díla největších jmen módního světa dobře známe z výkladních skříní a z fotek úspěšných žen a mužů. Jak ale chodí oblékaní sami návrháři?

Hedi Slimane

Slimane působil v módních domech Louis Vuitton, Dior Homme s Yves Saint Laurent. Na tours oblékal Davida Bowieho, Madonnu, The Libertines, Daft Punk a Micka Jaggera. Slimaneho dílo je ikonické. A jeho styl? Úzké kalhoty, křivák nebo sako a bílé košile. Vždyť je to tak snadné!

white_background (kopie 5)

Tom Ford

Když vidíte Toma Forda, napadne vás slovo gentleman. Tenhle člověk má šarm a styl. Jeho oblečení tvoří kvalitní černé a šedé obleky a bílé košile, často bez vázanky. Pěkné to je, ale trochu nuda.

white_background (kopie 7)

Raf Simons

Styl Rafa Simonse, bývalého návrháře Jil Sander a Dior, nyní působícího u Calvina Kleina, je těžko popsatelný. Jednou má na sobě tmavý oblek, potom černý svetr a bílou košili, pak mikinu a oversized bundu a nebo modrou košili s cákanci bílé barvy. Co se nemění jsou jeho černé polobotky nebo bílé tenisky.

white_background (kopie 6)

John Galliano

Tohoto týpka proslavily práce pro Diora, Margielu nebo Givenchy a také jeho opilecké výplody, které v roce 2011 obletěly svět. Galliano si libuje v excentrickém stylu a rád nosí výrazné klobouky, koruny, sukně nebo leopardí kožichy. Skoro až máte dojem že se nedíváte na jednoho z nejvlivnějších návrhářů současnosti, ale na Piráty z Karibiku… John Galliano je jednou z výjimek našeho výčtu.

white_background (kopie 9)

Demna Gvasalia

Kreativní ředitel značek Balenciaga a Vetements je zapřisáhlým propagátorem svých módních vizí. Nosí široké kalhoty, oversized mikiny a kabáty a k tomu výrazné tenisky. Někteří jeho práci zatracují, jiní v jeho směru vidí budoucnost.

white_background (kopie 4)

Alessandro Michele

Od roku 2015, kdy si ho najal Gucci jako kreativního ředitele se celý koncept značky překopal. Najednou začaly kolekce hýřit barvami a posunuly se více do bohémsky rozevlátého stylu. A stejný styl vyznává i Michele. Dlouhé vlasy a vousy a pestrobarevné vyšívané obleky mu propůjčují vzhled ortodoxního hipíka. Kdybyste ho z fotky vystřihli a nalepili na momentku z Woodstocku 69, skvěle by zapadl.

white_background (kopie 8)

Karl Lagerfeld

Je jedno, jestli ho vyfotíte černobíle nebo barevně – fotka bude vypadat stejně. Jiné barvy než černou a bílou totiž tento návrhář nenosí. Říká se, že ho jednou někdo spatřil plížit se o půl třetí ráno po Quai de la Mégisserie a v kravatě měl tmavě modrý špendlík. Ale podle nás jsou to kecy. Jeho kočka Choupette totiž potvrdila, že v té době spolu byli na palubě soukromého letadla do LA.

white_background (kopie 10)


Text: Štěpán Molitor

Foto: Pinterest/Tumblr/Instagram