(styl) Nejčastější drobné chyby, které vám kompletně zničí celý look

main

Chybovat je lidské, odpouštět je božské. Nicméně, žádný bůh se na vaše módní chyby nekouká a ostatní lidi vám neodpustí. Co tedy dělat? Lepší je nechybovat.

Nemluvíme teď sandálech s ponožkami nebo crocsech. Naopak. Mluvíme o drobnostech, které se mohou stát mistrům i s šatníkem plným kousků ze Savile Row.

Neviditelné manžety

Můžete mít košili na míru a sako ušité ze slz motýlů, které prolili během projevu Oprah na Zlatých Glóbech, ale stejně to nebude vypadat dobře, když nikdo neuvidí proužek manžety. Správná velikost košile a saka by se o to měla postarat, ale pokud ne, naučte se na to dávat pozor.

Správná manžeta má ze saka koukat jeden centimetr. Víc může dělat Tom Ford a Karl Lagerfeld, méně nikdo.
Správná manžeta má ze saka koukat jeden centimetr. Víc může dělat Tom Ford a Karl Lagerfeld, méně nikdo.

Neumíte žehlit

Teorie o tom, že muž nemusí umět žehlit, protože to dělá jeho žena je asi stejně správná, jako to, že země je placatá. Umět žehlit je stejně podstatné, jako vyměnit pneumatiku a pokud potřebujete inspiraci, určitě by se našlo víc žen, co umí oboje, než mužů.

Ano, oblečení se přes den pomačká, ale ten rozdíl, mezi špatně vyžehlenou košilí a košilí nošenou evidentní. Naučte se to. Dokonalý musí být límeček, manžety, rukávy a přední část. Pokud jste nikdy nežehlil, zavolejte mamince, zajeďte za ní ať vás to naučí. Měla to udělat už dávno.

Boule v kapsách

Jakou máte peněženku? Je v dobré kondici? Má v sobě jen věci, které tam mají být? Opravdu musíte mít rok starou účtenku za kafe? Peněženka nacpaná v zadní kapse udělá víc škody, než cokoliv jiného. Pokud máte platební kartu a většinou platíte s ní, udělejte toto. Vysypte všechno z peněženky, vyhoďte všechny zákaznické a věrnostní karty – beztak na ně existuje aplikace na telefonu. A do úzkého pouzdra na kartu si dejte jen občanku, řidičák a kreditku. Nic víc u sebe mít nemusíte (no a ještě zdravotní pojišťovnu, když už nic).

Je jedno, od jaké značky to pouzdro bude. Můžete je sehnat od Gucciho až po Mango a splní svůj účel - nebudete mít na saku boule.
Je jedno, od jaké značky to pouzdro bude. Můžete je sehnat od Gucciho až po Mango a splní svůj účel – nebudete mít na saku boule.

Skvrny od potu

Potíme se všichni a ten, kdo říká, že ne, ten to pořád skrývá. Není nic divného na tom, že se zpotíte. Dokonce i vlhké skvrny na košili během horkého dne jsou normální. CO není normální, je být buď cítit, nebo mít na bílých košilích a tričkách zažloutlé skvrny a nosit je.

Žluté skvrny na triku nejsou způsobeny potem, ale hliníkem v deodorantech. Pokud tedy používáte takový deodorant, naučte se starat se o své věci. Nejlépe uděláte, když skrvny začnete řešit ve chvíli, kdy se svléknete. Buď rovnou do pračky, nebo alespoň nastříkat produktem, který je na podobné problémy určen.