(styl) Nejdůležitější lekce, jakou se naučit od Toma Forda

Tom Ford

Tom Ford nás naučil mnoho věcí. Muži mohou nosit korektor, starat se o sebe, mohou obléci leopardí spodní prádlo a stále vypadat mužně. Je toho mnoho, ale pokud bychom měli vybrat jednu, bude to toto.

2

Vypadat dobře nemusí nutně znamenat být neustále ve stavu nepohodlí. Jak potkáte pana Forda na letišti? Obvykle má černý oblek s širokými klopami, bílou košili a kožené zavazadlo v ruce. Vypadá tak teď a vypadal tak před deseti lety. Nesmí ovšem chybět pořádné sluneční brýle.

3

Smysl však není v nošení jednoho stále dokola. Zuckerberg nebo Trump to dělají taky a nevypadají ani z poloviny tak dobře jako Tom. Smysl je v nalezení toho, co na vás vypadá dobře, mít dobrého krejčího a dávat si pozor na to, co kupujete. Proč mít 20 neforemných a laciných svetrů, když můžete mít jeden z kvalitního kašmíru? Proč mít 10 plastových batohů z nejmenovaných módních řetězců, které se živí kopírováním značek, když můžete mít jeden ručně šitý z pravé kůže?

Tom Ford arrives at Los Angeles International (LAX) Airport

Každé ráno nemusí být hon za reinvencí vlastního stylu. Každé ráno nemusí být přemýšlení nad tím, v čem chcete jít. Kupte si kvalitní věci. Noste to, co na vás vypadá dobře. A snažte se trochu víc. Ono to vážně nebolí.

Foto: Pinterest. Text: Václav Mensa.