(styl) Nejlepší bílá trika, která si pořídit

Main

Nejlepší věci v životě jsou jednoduché. Pizza Margherita, vanilková zmrzlina, suché martini, bílé triko. V módě je jen málo věcí, které jsou tolik versatilní, že je ani nebereme jako součást módy. A přitom má bílé triko větší váhu, než devadesát procent věcí v obchodech. 

James Dean, Marlon Brando a kvanta dalších stylových mužů moc bílého trika pochopila. K džínům, ke kostkovaným kalhotům, k obleku, k šortkám, k teplákům, k barevným chinos, ke kožené bundě. Neexistuje look, ke kterému by bílé triko vypadalo špatně.

Potřebujete jedno, které bude dokonalé. A kupte si ho několikrát.

Zásadní se věnovat se střihu a velikosti. Příliš volné nebo příliš úzké nikdy nevypadá dobře. Triko by mělo elegantně objímat hrudník a ramena, ale kolem břicha by mělo být uvolněnější. Délka rukávu je extrémně důležitá kvůli tomu, že váš biceps musí být vidět jen z části. Ani ne celý, ale ani nesmí zmizet.

Další je materiál. Každá bavlna není dobrá bavlna. Věnujte pozornost jak štítku, tak tomu, jaká je na omak. Opravdu prémiová bavlna má dlouhé vlákno a už po hmatu poznáte, že je mnohem jemnější, než cokoliv jiného.

Bílá trika seženete sice úplně všude, ale některé značky je prostě dělají lépe. Mnohdy to ani není o ceně.

Uniqlo
Uniqlo – Klasická trika, která nestojí tolik, ale neničí se. Zvládnou spoustu praní a nezačnou šednout.
Sunspel
Sunspel – Ideální značka, pokud si chcete vybrat délku rukávu. Vyrábí jich několik.
James Perse
James Perse – Klasická značka, která používá střihy, které každému zlepší postavu. Umí z každých ramen udělat ramena Thora.
Cos
Cos – Jediná značka, která umí částečně oversized střihy a nevypadá to špatně.
Onia
Onia – Extrémně kvalitní bavlna, která je přirozeně bílá. Velice jemná trika.
Mr. P.
Mr. P. – Precizní střihy a švy, které se nezačnou přetáčet.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.