(styl) Nejlepší cesty jak nosit monochrome look

main

Monochrom je skvělý způsob, jak vypadat velice módně, classy a stylově s naprostým minimem snahy. Monochronní znamená jednobarevný nebo dokonce nebarevný a když obléknete černou a bílou bez jakýchkoliv jiných odstínů, máte jistotu, že s drtivou pravděpodobností budete vypadat upraveně. 

Moderní power dressing

Pokud si vzít jednu zásadní módní radu od Toma Forda, je to nošení černého obleku a kravaty s bílou košilí a chelsea po celý den, celou noc. Jednou pro vždy, není to pohřební kombinace a nebudete vypadat, jako že si hrajete na tajného agenta. Tajní agenti nemají peníze na krásný oblek. Přes den můžete samozřejmě celou kombinaci osvěžit doplňky. Náramky, hodinky, které nejsou úplně večerní nebo kapesníčky. Nic moc originálního, ale každému dojde, že nejdete walk of shame ze včerejšího divadla.

korporát

All black  all night

Tady není moc co dodat. Celočerný oblek, který není úplně hladký a má třeba hrubší strukturu látky je vhodný jak na denní nošení do kanceláře – viz výše, tak na všechny formální akce na večer. Stačí si přehodit košili. Poučení? Nechte si v autě, tašce nebo kanceláři černou košili, triko nebo rolák. V případě potřeby a nečekaného drinku s šéfem se pak můžete velmi rychle přehodit. Skaut je vždycky připraven.

man in black

Party look

Tady přichází na řadu černý kožený křivák. S hladkými kalhotami budete elegantnější do „dospělejšího“ klubu, v rozervaných džínách můžete na jakoukoliv underground akci. Jen se vyhněte jakýmkoliv dalším doplňkům, ať nevypadáte jak přestárlý motorkář.

party

Neformální pátky

Buď neformální pátek, nebo každý den, když máte štěstí neformální kanceláře. Začněte arzenálem bílých a černých trik v kombinaci s formálními kalhotami. Perfektně nečekaně vypadá kombinace smokingových kalhot, bílého trika a bílých tenisek. Je z ní evidentní, že nad módou přemýšlíte, ale že se cítíte pohodlně.

konrast

Smart casual

Bílé sako je lehce extravagantní ale přesto nadčasová klasika. K černým kalhotám a lesklým mokasínám (nebo pokud se cítíte, můžete komplet extrémní botu, kolem které postavíte celý outfit) a vznikne vám skoro Mastroianni look. Ideální na všechny jarní a letní akce, kam nemusíte jít s kravatou, ale stejně chcete vypadat sleek.

smart casual

Letní look

summer

 

Pro jednoduchý monochrom look vám stačí jen pár kousků. Černé kalhoty jsou vždycky lepší, než bílé. Stejně jako bílá košile je lepší, než černá. Pořiďte si klasické a hladké černé chelsea. Pokud nejsou vyteplené, můžete je víceméně nosit po celý rok. Krom největších veder můžete ovládat, jak vám v nich je třeba vložkami a ponožkami. Bílý svetr nebo mikina bude zase vypadat kvalitně jen pokud nebude sněhově bílý. Zkuste krémovou. Popřípadě, pokud chcete opravdu bílou, alespoň zvolte hrubší strukturu. Poslední věcí je jednoduchá bunda nebo casual sako – ne přímo kožený křivák, protože to je statement. Každý si všimne, když jej obléknete dva dny v kuse, ale u semišovou černou bundu můžete nosit pořád. A samozřejmě, nejdůležitější věc? Bílé tenisky.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.