(styl) Nejlepší sandály, ve kterých dochodit léto (a vydrží i na příští)

Main

Sandály to nemají lehké. Jako bota sama o sobě to není špatné a pokolení sandálů neudělalo nikdy nic špatně. Vinit můžeme lidi za to, že zničili něco, co je vlastně dobré. 

Každý národ má něco, v čem by se měl zlepšovat a snažit se zvrátit dlouhá léta chyb. Britové mají kuchyni, Rusové alkoholismus, Američané toho mají hodně. A my máme sandály. Sice jsme to lehce převzaly od Němců, ale nemůžeme je vinit úplně za všechno. Nicméně české ponožky do pořádných trackových sandálů mají ve světě snad větší renomé, než Klaus když ukradl pero, a to není správně.

Jak tedy vylepšit situaci se sandály a dělat to lépe…  Vykašlete se na klasický tvar a jděte do pantoflí. On ten slabý pásek na patě zas tak výrazný rozdíl neudělá, když budete muset utíkat před psychopatickým zabijákem. A jestli lezete po horách v sandálech tak si zahráváte tak jako tak.

suicoke
suicoke. Japonská značka, která svým spojením minimalismu, technologie a moderních detailů vytvořila naprosto nadčasovou věc, která se ale tváří neustále „trendově“.
Saint Laurent
Saint Laurent.

Sandály nebo pantofle nejsou vhodné do jakékoliv kanceláře. Byť sebeuvolněnější či neformální. Noste je venku, noste je ve městě a noste je na pláži. Ale nenoste je přes den, když jste v uzavřené budově.

Nejlépe samozřejmě budou vypadat k šortkám, protože logicky, jakmile je zima natolik, že snesete dlouhé kalhoty, nosit pantofle nemá význam. Jedinou výjimkou jsou světlé chinos nebo lněné kalhoty. Pro nejlepší efekt ohrnuté.

Off White
Off White. Mírné a módní fuck you tradičním pruhovaným adidasům a Gucci pantoflím  které všichni nosí. Print má představovat zebru na silnici. Info o dostupnosti v The Brands.
Mr. P.
Mr. P. Pantofle se semišovým pruhem od značky, kterou vytvořil Mr. Porter. Jsou trochu dospělejší verzí pantoflí a obhájíte si je i k ohrnutým světlým chinos.
Loro Piana
Loro Piana. Ještě vyšší level pantoflí od Mr. P. Pravděpodobně jedna z nejluxusnějších bot, kterou najdete. Díky své jednoduchosti a kvalitě zůstane v šatníku skutečně dlouho.

Nikdy neberte pantofle k denimu. Míněno dlouhé džíny. To je prostě jenom špatně. Denim je pevná látka a zaslouží si určitý respekt.

Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana. Pokud si užíváte vyšší módu, tyhle jsou perfektní, protože krom malého loga na nich nenajdete nic, co by určovalo kolekci nebo stáří. A vzhledem k tomu, že jsou z pevné kůže, za jedno léto je úplně nezničíte.
Clarks
Clarks. Všichni známe béžové semišové boty Clarks. Tyhle pantofle pro vás budou ideální, pokud se snažíte tvářit, že vás móda moc nezajímá. Vypadají upraveně ale ne až moc vypucovaně. Neznalému člověku to nic neřekne, znalec kvalitu pozná.
Birkenstock
Birkenstock. Naprostá klasika. Tyhle pantofle jsou v otevřených botách to, co Nike v běžeckých. Pokud jste je nikdy na noze neměl, jsou neuvěřitelně lehké a přitom drží tvar. Mají také tvar přizpůsobený nohám, což zajišťuje pohodlnost.

Text: Václav Mensa. Foto: Archivy značek.