(styl) Jak si vybrat spodní prádlo dle typu těla

main

Spodní prádlo je v mnoha ohledech jako čepice. Pro určité muže totiž chrání to, co je pro něj nejdůležitější. Buď jak buď, v dnešní době je asi automatické, že na výběr spodního prádla bychom měli klást stejný důraz, jako na výběr košil a sak. Může nastat tisíc situací, každý den, kdy budete vděční, že na sobě nemáte děravé oprané trenky. 

Můžete si zlomit nohu a vaše doktorka, co vám bude sundávat kalhoty, bude skutečně krásná. To je jeden příklad z mnoha.

Spodní prádlo by se mělo kompletně vyměnit každých 6 měsíců. Bez diskusí. Prostě jednou za půl roku jděte, všechno stávající hoďte do koše a pořiďte si nové zásoby. To samé platí i u ponožek, ale pokud žijete jako většina lidí, stejně se většina ponožek této lhůty nedožije.

Styl

Do jaké doby jsou přípustné barevné boxerky? Asi tak do šestnáctého roku. Jen jen pár výjimek, kdy je print ok. Dospělý muž prostě nevypadá dobře, když na sobě má neonové, duhové nebo podobné věci. A na tom se shodne drtivá většina lidí, před kterými se budete svlékat. Výjimkou jsou printové trenky Tom Ford a spodní prádlo Marvel a DC.

Kvalita

Skutečně poznáte, když na sobě máte kvalitní materiál. Umělotiny vám nedodají pohodlí a hlavě se budete potit. Bavlna je vždycky to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. To ostatně platí i u jiného spodního prádla – trička, košile, tepláky a tak dál.

Jaké spodní prádlo zvolit k určitému typu těla

Když dva dělají totéž, není to totéž. To, že Ronaldo vypadá dobře v boxerkách nebo briefs neznamená, že budete automaticky vypadat stejně.

Boxerky Burberry
Boxerky Burberry. Všude na světě se jim říká boxer briefs, my jim říkáme boxerky. Logicky jsou nejideálnější pro vysoké muže, nebo muže, kteří mají větší zadní část. Pokud děláte dost dřepů nebo jste tak prostě narostl, boxerky přinášejí větší „krytí“ a současně pohodlní, pokud nosíte padnoucí džíny nebo obleky.
Briefs
Briefs, neboli po Česku slipy. Mají relativně špatné renomé kvůli tomu, jak se nosili za komunismu. Zapomeňte ale na ty, které vám kupovala maminka. Nejlépe vypadají na mužích, kteří mají větší stehna nebo, jak to říct, větší jinou část. u větších stehen může nastat nepříjemný moment, kdy třeba boxerky se začnou vyhrnovat a po kalhotami vytvářet linku. To u briefs nehrozí, drží všechno pohromadě tak, jak mají.
trenky
Klasické trenky jsou asi jedna z nejpohodlnějších věcí na planetě, avšak za předpokladu, že nosíte volnější kalhoty nebo v nich chodíte doma. Nabízí svobodu a volnost. Pozor ale, pokud ale máte větší stehna, která mají sklon dřít o sebe při chůzi. Vaše chlouba bude ve středu palby a potenciálně je celá ta situace upocená a opruzená. Nicméně jsou dokonalá volba pro spánek a také pokud plánujete někoho svádět. Mnoho designérských domů nabízí elegantnější a varianty s lepšími střihy, než ty, na které běžně narazíte.

Další variantou spodního prádla jsou „trunks“. V podstatě boxerky s kratší nohavičkou, které působí dobře na hodně svalnatých tělech nebo tělech s úzkým pasem.

Text: Václav Mensa, foto: Archivy značek.