(styl) Nekonečná nadčasovost bílého trika

jamess

Můžete ho vzít k teplákům, k džínám nebo ke smokingu. Vypadá dobře samostatně, nebo s dalšími vrstvami.  Každý muž by jich měl mít v šatníku spoustu – čerstvě vypraná, vyžehlená a připravená pro momenty, kdy vážně nemáte čas. Bílé triko je prostě to nejlepší, co v šatníku mít. 

Geniální věci jsou obvykle ty nejjednodušší a síla trik je v univerzálnosti. Může být velice casual nebo naopak sofistikované – stačí vyzkoušet všechny cesty, jak ho nosit, a osvojit si tu nejlepší.

Jako James Dean

Jeho obličej na všem je už trochu klišé, ale jeho styl rozhodně ne. Není nic lehčího, než vzít tmavě modré džíny a dobře padnoucí bílé triko. Na nohy cokoliv od tenisek, přes boots až k lesklým mokasínám. Jednoduché, rychlé a budete vypadat dobře.

Jako Marlon Brando

V podstatě na Deana ale vezmete si ještě pořádný kožený křivák. Raději se ale vykašlete na tu pokrývku hlavy, kterou měl on. K tomu jsou totiž potřeba čelisti ostřejší než katana.

Tepláky a bomber

Určité druhy tepláků fungují skvěle na každodenní nošení, ale aby člověk nevypadal jako že jde z posilky, oblékněte k tomu minimalistický bomber.

K obleku

Není to sice úplně formální, ale úžasným způsobem to evokuje mix pravého Itala a Toma Forda. Můžete jít s teniskami, nebo s oxfordkami, ale triko musí padnout a zastrčte si ho do kalhot.

Triko a print

Pokud si chcete obléknout opravdu extrémní kalhoty s printem, s trikem to bude fungovat nejlépe. Cokoliv výraznějšího už bude přes míru a člověk riskuje, že si ostatní budou myslet, že mixoval vodku s valiem.

Triko a dva druhy denimu

Obléknout si bundu a kalhoty v totožném odstínu denimu je nebezpečí srovnatelné se Cersei Lannister. Je to přesně to retro, které by se nemělo vracet. Proto jděte raději po dvou odstínech nebo texturách. Černé džíny a světle modrá bunda společně fungují a díky triku je necháte vyniknout.

Umění vrstev

Obléknout přes triko denimovou košili – nebo v podstatě jakoukoliv jinou košili – a k tomu si vzít kontrastní kalhoty.

Rada na závěr: Ač je dobré do šatníku investovat, nebrat věci jako spotřební a jít po kvalitě, u bílých triček to zase tolik neplatí. Velice rychle po vyprání totiž chytí našedlý odstín, švy se otočí a už nejsou, co bývala. Trika z bavlny najdete v každém druhém obchodě za normální částku, nemá smysl kupovat je od Kanye Westa za tisíce.

Text: Václav Mensa