(styl) Nová kolekce šperků ALO

374002075B.PRB.M123

Když v roce 1989 vydaly brazilské skály ze svých útrob kámen s jedinečně průzračnou tyrkysovou barvou, nikdo ani netušil, jaké se strhne šílenství. Obchodníci se na burzách předháněli, aby drahokam získali pro svá klenotnictví. Příroda je mocná čarodějka a na tomto kameni si dala opravdu záležet.

224003263B.PRB.M70

Jmenuje se paraiba a ve své nabídce ho mají prémiové butiky ALO diamonds.
„Paraiba je nejvzácnější druh turmalínu, který nese název státu, kde byl objeven. Paraíba je totiž brazilský spolkový stát na severovýchodě Brazílie. A proč je nejvzácnější? Považuje se za nejcennější turmalín, protože jeho jedinečná neonová a zářivá barva je mezi turmalíny a kameny celkově vzácná jak šafrán. Ještě vzácnější.
„A navíc nikdo nemá tušení, kolik jich skály ještě skrývají.“ říká Ivo Weber, jednatel společnosti ALO diamonds. Šperky s tímto vzácným turmalínem bývají chloubou velmi prestižních klenotnictví po celém světě, a také skvělou investicí významných finančníků. Nikdo totiž neví, kdy se vytěží poslední kus, a zda se
objeví další naleziště. Objevila se sice dvě v Nigerii a Mozambiku, ale kvalita turmalínů z těchto míst nedosahuje tak unikátní barvy a živého jasu.

224002925B.PRB.M80
„Velmi kvalitní kameny, které váží okolo 3 až 5 karátů se vyšplhají i na cenu až 25 000 dolarů,“ doplňuje Alojz Ryšavý, známý klenotník a majitel ALO diamonds.
Těžba těchto vzácných drahokamů je složitá, vyčerpávající a nákladná. Nepoužívá se žádná těžká technika, pouze lidská síla, klíny a kladiva. V tunelech, které jsou více než 60 metrů pod zemí a v nesnesitelném horku se surový kámen nachází v malých žílách, které jsou tenké jako tužka. Prestižní klenotnictví ALO diamonds má ve své nabídce několik šperků s paraibou, vybírat můžete z prstenů, přívěsků a náhrdelníku.

Liz Taylor moc dobře věděla, že krásný kámen je dokonalou cestou k ženině srdci. A tohle je navíc finanční investice.