(styl) Pánské náušnice – kompletní průvodce

47694484_771249239900925_4495731433262760422_n_1559366977__rend_1_1

Morgan Freeman nosí náušnice z ryzího zlata. Těžké kroužky z drahého kovu nejsou od nějaké známé nebo luxusní značky. A nenosí je jako módní doplněk.  

Nosí je proto, že kdyby zemřel nečekaně v jiném státu, má na sobě dost peněz na skromnou rakev. A to je prosím pěkně nejdůležitější (a asi nejpochopitelnější) důvod, proč nosit náušnice.)

Náušnice nosili muži ve starém Egyptě, indiánští náčelníci, vikingové, piráti napříč staletími. Můžete je nosit módně, můžete je nosit elegantně, nebo jen pro sebe, jako to dělá Morgan.

Ano, náušnice jsou viditelné a upoutají pozornost. Je také nutno zmínit, že náušnice, víc než co jiného, musí ladit k vašemu celkovému stylu. Musí zapadnout a měly by k vám patřit jak určitý parfém. Není nutno dodávat, že je nebudeme měnit každý den, jako si to mohou dovolit dámy.

Osobní doplněk 

Zmíňený Morgan je nejlepší důkaz. Skutečně osobní náušnice, které budou nenápadné a přesto viditelné můžete nosit, nikdy je nesundávat a bude jedno, co máte na sobě. Kroužky že zlata budou sedět k obleku, džínům nebo teplákům.

Styl

Nosit náušnice jako módní doplněk je v pořádku. Jen nemůžete k šatníku v určitém stylu najednou dát roztahováky. Pokud je vám 20 a nosíte hlavně Balenciagu, klidně do těch rotahováků jdete.

David
David Beckham nosili ve své fotbalové éře několik druhů náušnic, ale nenápadné kroužky – buď z kovu nebo osázené kamínky, vždy víťězily. Níže uvedené studs k němu úplně neseděly a vypadal jak napodobenina gangstera.
Will Smith
Will Smith – takzvané studs jsou malé náušnice s kamenem nebo bez něj, ale drží pevně a obvykle jsou kulaté. Pořídíte-li si diamant, nebo něco podobného, unosíte to i v pořádku k obleku.

Statement

Někteří muži, pokud mají osobnost větší než Thanos si mohou dovolit měnit náušnice, nosit extrémní kousky a nosit je taktéž k čemukoliv. Ale spíše to přenecháme uměleckým géniům a budeme to z povzdálí obdivovat.

Elton.
Elton.
George Michael a jeho ikonický kříž.
George Michael a jeho ikonický kříž.

Čemu se kompletně vyhnout? Unosíte kameny, unosíte něco, co cinká. Ale neunosíte perly a kombinace několika barevných kamenů. Diamant a smaragd je ok. Ale náušnice jak mozaika z rubínů, smaragdů a safírů bude vždycky moc.

Věk také nehraje roli, může vám být patnáct nebo šedesát a jakmile máte dobrý kousek na uchu a sedí k vašemu stylu, bude to fungovat. Velice paradoxně vypadají muži, kteří už přešli třicítku s náušnicemi lépe, než kluci v osmnácti.

Text: Václav Mensa.