(styl) Potřebujeme vůbec unisex módu?

Blake

Je to asi takhle, jakmile si Blake Lively nebo Tilda Swinton obléknou pánský oblek s kravatou a fedorou na hlavu, bude to vypadat tajemně sexy, zajímavě, nadčasově a jednoduše cool. Jakmile si muž oblékne dámské šaty, a nic proti gustu, nebude to vypadat tak dobře. Krajku, pánské sukně nebo celkové šaty totiž zvládne nosit jen setinka populace, v jejichž čele stojí Marc Jacobs.

Unisex móda by měla být něco, co spojí zásadní elementy obou pohledů na módu, vybere nejlepší a nejnositelnější kusy, zjednoduší je a následně je mohou s klidem nosit oba tábory. Toliko teoretická vsuvka, která zůstává pouze u teorie. Většina unisex věcí, které jsou v oběhu, není totiž založená na výše zmíněných požadavcích unisex módy. Jsou založené na praktičnosti. Proto jsou šedé mikiny, bílá trika, bombery a džíny nošeny napříč generacemi a pohlavími. Unisex móda sama o sobě není podstatná. Unisex oblek? Bude pánský. Unisex trenčkot? Trenčkot má střih stejný pro kohokoliv, jen má jiné vybrání. Unisex šaty? Neexistují.

Žena v pánském obleku bude vypadat lépe, než kdyby Gandy a Beckham spojili geny a jejich dítě by oblek vzalo.
Žena v pánském obleku bude vypadat lépe, než kdyby Gandy a Beckham spojili geny a jejich dítě by oblek vzalo.
Na druhé straně spektra může být muž v šatech, ale tak dobře vypadat nebude.
Na druhé straně spektra může být muž v šatech, ale tak dobře vypadat nebude.

Jednotlivé kusy oblečení byly navrženy a ušity s tím, že musí člověka vylepšit. Pomoci mu být víc sexy a vyvolat wow efekt. A asi jsme si všichni všimli, že ženské tělo vypadá tak nějak jinak a lépe, než ta mužská. Ergo, ne nepotřebujeme unisex módu. Potřebujeme unisex kosmetiku, protože ženy platí za stejné věci mnohem více jen proto, že jsou růžové. Potřebujeme unisex boty, protože ženy mají často mnohem lepší oxfordky.

Pokud je něco, co bychom měli pod štítkem Unisex móda dostat do pánských šatníků, jsou to výše zmíněné sukně. Sice nejsme ve Skotsku, ale pánové, nedokážete si představit tu pohodičku, když jdete ve třiceti pěti stupních v dobře ušitém černém kiltu.