(styl) Proč by měl mít každý muž manžetové knoflíčky

main

Manžetové knoflíčky jsou velice nenápadná a vysoce sofistikovaná verze pánského šperku, který neříká, že muž je nýmand. Občas, když se to přežene se zlatými řetězy, náramky nebo prsteny na rukou, nepůsobí to úplně v pořádku, ale s manžetovými knoflíčky můžete mít kolik jen zábavy chcete. 

Elegantní kousky kovu, které sepnou manžetu na košili vytvoří z košile automaticky něco vyššího a ti muži, kteří je nosí vám potvrdí, že máte okamžitě jiný pocit.

Princ Charles
Princ Charles

Manžeta košile by měla vždy z rukávu trochu koukat a věřte, že se na to lépe pamatuje, když na nich máte diamant od Cartiera. Nehledě na to, že si na ně budete dávat pozor a budete se více ovládat po šesti skotských večer v baru.

Ukazují hluboké pochopení pro styl. Každý si může koupit kožené boty nebo tašku, ale manžetové knoflíčky vyžadují větší zaujetí pro věc. Zaprvé musíte mít košile, které se neprodávají úplně všude. Za druhé volíte různé knoflíčky k příležitostem.

bond

Je to ideální dárek pro muže, který má úplně všechno. Ať už se jedná o byznys partnera, dárek ke dni otců nebo kohokoliv dalšího, s originálními manžetovými knoflíčky nešlápnete vedle. Tedy za předpokladu, že daný muž nenosí jen trička s nápisem Rolling Stones.

Nosí je všichni muži, kteří něčeho dosáhli. Ano, jsou výjimky jako byl Jobs v roláku nebo Gates v kostkované košili, ale od Beckhama, přes Prince Charlese, až k Tomu Fordovi, knoflíčky jsou základní komunikační technika, že víte, co děláte.

james bond

Jak je nejlépe nosit?

Manžetové knoflíčky se volí podle příležitosti stejně jako kravata nebo motýlek. K šedému obleku na pracovní pohovor se úplně nebudou hodit večerní art deco knoflíčky s diamanty a smaragdy. To by snesl jen Poirot. Nadruhou stranu, když jdete v Black Tie někam večer, nemáte moc jiných možností jak vystoupit z davu stejně oděných mužů.

Během dne volte jednodušší, nejlépe stříbrné, popřípadě s barevným kamenem. Večer můžete přejít do zlata nebo něčeho lesklejšího. Jen se vyvarujte příliš „vtipných“ knoflíčků.

Legendární knoflíčky Francise Underwooda z House of Cards.
Legendární knoflíčky Francise Underwooda z House of Cards.

Text: Václav Mensa

Foto: Pinterest