(styl) Proč se vrátit ke košili s krátkým rukávem

JamesDean

Ano, všichni jsme to slyšeli. Není to gentlemanské, je nepřijatelné obléknout ji pod sako, nevypadá dobře když nemáte velké ruce a když máte moc velké ruce vypadá to komicky. Argumentů proti košilím s krátkým rukávem je snad víc než Trumpových urážek.

Existuje však jeden významný protiargument. Móda je subjektivní, není rok 1905 a každý si může dělat co chce. Neříkáme, že musíte nosit bowlingové košile jako Charlie Sheen, ale začlenit pár kusů a nosit je správně byste mohl.

Musí sedět

Není překvapení, že jakýkoliv kus oděvu musí precizně sedět. A je úplně jedno, jestli nakupujete u Fendi nebo v Zaře. Správný fit je první předpoklad, že v ní budete vypadat dobře. Zůstává bohužel pravdou, že košile s krátkým rukávem vypadají lépe na těle, které je zvyklé sportovat a je to na něm vidět. Především proto, že košile s krátkým rukávem vypadají lépe zastrčené v kalhotách. Sorry, not sorry.

Krátký rukáv - kopie

Najděte správný límec

Protože se jedná o casual oděv, nemusí mít vražedně ostrý a naškrobený límeček – takzvaný kubánský límec – volně ležící rozhalenka bude působit nejlépe.

Materiál

Košile s krátkým není formální a neměla by se tak tvářit. Raději se tedy vyvarujte hladké bílé formální košili, které jen někdo ustřihl rukávy – viz výše, to je špatný přístup. Naproti tomu len, těžká bavlna nebo i žerzej budou vypadat nejlépe.

Krátký rukáv

Na co se vykašlat

Na vzory. V drtivé většině případů budete vypadat jako americký turista na Hawaji. Puntíky klidně, proužek taky ale s květinami a tropickými vzory prosím opatrně. Umět to vynést je majstrštyk.

V závěru, když si volnou košili s krátkým obléknete k chinos nebo elegantní verzi šortek, budete ve třiceti stupních stále elegantnější, než v tričku. Jestli někdo chce chodit v dlouhé košili a ve lněném obleku, dobře pro něj. Ale móda by měla být zábava a hlavně by vám mělo být pohodlně a příjemně.

Text: Václav Mensa

Foto: Pinterest