(styl) Průvodce moderním power dressing

main

Power dressing je nadčasový element, který v mužské módě figuruje snad již od vzniku prvního římského senátu. Důraz na správný oděv, který vyjadřuje sílu, moc, odvahu a úspěch byl a je znát ve všech epochách, kdy se nějaký muž snažil něčeho dosáhnout. Což bylo v podstatě vždy. 

Nicméně, power dressing dnes neznamená to samé, co znamenalo před pár lety. Nejvýraznějšího rozvoje dosahovalo v osmdesátých letech na Wall Street a v podobné společnosti. Nicméně pokud to dnes dělá přesně takto, bude vypadat jako Trump. A na to by nikdo s normálním mozkem neměl aspirovat.

Vykašlete se tedy na staré power dressing postupy a teorie o tom, že kravata musí být bijácky rudá, oblek s širokými rameny a pak už je všechno jedno. Tak už to totiž není. Styl a módy svou všemocnou rukou zasáhli i sem a power dressing je někde úplně jinde.

Dvouřadové sako je pořád jedním z nejlepších kusů, které v jediném momentu vytvoří důstojný, majestátní a důležitý efekt.
Dvouřadové sako je pořád jedním z nejlepších kusů, které v jediném momentu vytvoří důstojný, majestátní a důležitý efekt. Jakékoliv sako bude působit důstojně, když je zapnuté. Ale dvouřadové dodává ještě větší pocit brnění. Vyberte si střih, který sedí nejlépe k vaší postavě. Pokud nemáte příliš široká ramena, zvolte širší klopy. Pokud máte postavu jako superman, jděte s klopami užšími – cílem je vytvořit trojúhelník. 
Dvě věci - správná velikost a správné boty. Čisté a jednoduché boty jsou mnohem lepší varianta, než špinavé a obyčejné polobotky.
Dvě věci – správná velikost a správné boty. Čisté a jednoduché boty jsou mnohem lepší varianta, než špinavé a obyčejné polobotky. Tom Ford tvrdí, že nikdy se necítíte tak pevně a uzemněně, než když na sobě máte chelsea boots. Tohle možná není úplně počasí, kdy by byly ideální, ale dají se nosit i k obleku a doplňují výše zmíněný pocit brnění. 
Hodinky dělají vždy své. Nicméně vynechte raději ty extrémní zlaté kusy, které mají ukazovat úspěch a v závěru vypadají jen lacině a smutně.
Hodinky dělají vždy své. Nicméně vynechte raději ty extrémní zlaté kusy, které mají ukazovat úspěch a v závěru vypadají jen lacině a smutně. Elegantními a klasickými hodinkami můžete ukázat, že umíte investovat do kvality, do sebe a především, že chodíte na čas. I když máme všichni hodiny  na telefonu, na Primky nebo IWC stejně nikdy mít nebudou. A to platí i pro všechny druhy smart watch. Prostě to není ono. 

U power dressing je nejen podstatná jednoduchost a sofistikovanost, ale především správný postoj. Dejte si pozor, ať se nehrbíte. Nehrajte si s rukama, když někde stojíte a neošívejte se. Power dressing nikdy  nebude fungovat, když je člověk viditelně nejistý. Oblečení je pouze obalem, ale důležitější je to, co je v něm. Nezapomínejte také na to, že power dressing není budování kariéry. Za každého korporátního titána ve velkém obleku a s ještě větším pocitem vlastní důležitosti nějaký Zuckerberg v šedém triku a džínách se stokrát větší mocí.