(styl) Trendy, které netahat do další dekády

main

Některé věci bychom měli oslavovat a připomínat si každý den. Některé bychom měli nechat umřít, zakopat a tvářit se, že nejsou a nebyli. 

Jedna věc je mít perfektně padnoucí džíny, klidně i úzké. Druhá věc pak je mít džíny extra skiny.
Jedna věc je mít perfektně padnoucí džíny, klidně i úzké. Druhá věc pak je mít džíny extra skinny. V jistých vlnách se vracejí vždy po několika letech a s nimi i jistý problém. Extra skinny džíny vypadají dobře jen na velice specifických mužích. Nohy hubené ale ne příliš hubené, výška přes dva metry, život rockové hvězdy. Pokud máte normálně svalnaté nohy, riskujete, že budete vypadat jak nacpaný v igelitu. Řekněme si to otevřeně, je těžké je oblékat, když je máte svlékat před někým, budete vypadat jako idiot, omezují pohyb a také nejsou úplně příjemné pro mužův „největší“ poklad. A protože image rockové hvězdy je více méně mrtvá, nechme úzké džíny umřít taky.
Uniforma módního bloggera.
Uniforma módního bloggera, aneb černé kalhoty, hladká kožená bunda, černé kožené koně nebo mokasíny a nějaký sluneční brýle od japonských nebo severských značek. Když se tohle rozmohlo, lidi začali kopírovat Rafa Simonse, Nathana Williamse a podobně. A drtivá většina mužů se zájmem o módu si to vyzkoušela. Neberte nás špatně, minimalismu všechna čest, ale podobné outfity fungují pouze v případě, že je doplňuje související osobnost. Móda nikdy osobnost nevytvoří, pokud daná osobnost nevytváří módu. 
Musccle
Když máš svaly, tak je ukaž co nejvíc. Hell nah. Je vážně super, že chodíte cvičit a staráte se o svoje tělo. To je klíč ke zdravému životu a možnosti nechodit jednou o berlích. Ale nikdy nepotřebuje vidět vaše nadouvající se svaly v příliš úzké košili. Jediné, na co pak všichni myslí je strach, že vám uletí knoflík, když s vámi mluví a bude z nich další Kennedy. Pokud máte svaly, dobré tělo se rýsuje i pod oblečením a to nemusí být jako kombinéza z Matrixu. 

Existuje celá řada věcí, které by nás měly opustit. Mezi další patří třeba přerostlé a neupravené vousy. Jestli chcete vypadat drsně, neupravené vous k tomu nepatří. Thor vypadal drsně a to měl ve vousu zapletené copánky. I skutečný lumberjack by si měl pořídit minimálně strojek. I ježíš si beztak vousy stříhal.

Další je „funkční“ móda, která nefunguje. Pánbů vytvořil funkční materiály, vojenské vesty nebo kapsáče, aby se používali. Nosit je jen tak byl pěkně hloupý trend a neměl by se opakovat. Nosit camouflage vzor je super a doufáme, že se vrátí, Ale pokud nejste v zákopech nebo v kasárnách, nemáte jediný důvod nosit skutečně vojenské kalhoty. O to hůř vestu, která vypadá jakou součást policejní výbavy, když si do kapsy dáte balzám na rty. (Mimochodem, používejte balzám na rty, takhle zima je hrozná.)

Možná diskutabilní, ale při nákupech v příštích deseti letech zkusme kolektivně zvážit, jestli jsou skutečně obrovská loga a vzory značek, jako třeba Gucci, nový vzor Burberry a tak podobně něco, co chceme dál podporovat. Vzpomínáte před patnácti lety, jak všichni nosili Louis Vuitton fake tašky, kabelky, košile a bůh ví co všechno? A vypadalo to lacině a komicky? Tak teď vypadá hrozně moc lidí.

Text: Václav Mensa.