(styl) Udržitelné dárky od COPE

cope5

Vánoce se proměnily ve svátky dlouhých front, uspěchaného pobíhání po obchodech a únavy. Nejšťastnější období roku se často nese v duchu zbytečného odpadu a impulzivních nákupů. Koncept COPE nabízí příležitost, jak potěšit kvalitně vyrobeným kouskem, který opravdu vydrží.

Parka značky Native North, 4549 Kč.
Parka značky Native North, 4549 Kč.

Jedním z milníků uplynulého roku je poselství záchrany planety v boji proti klimatickým změnám. Pro udržitelné Vánoce tak není příhodnějšího okamžiku než teď. Když přichází na výběr dárku, je nejlepší v klidu se zamyslet a nedělat unáhlená rozhodnutí. COPE nabízí oblečení od značek, které místo produkování tisíců kusů za měsíc dbají na nadčasový design, vybrané materiály a precizní výrobu.

Chinos, 1249 Kč.
Chinos, Knowledge Cotton Apparel, 1249 Kč.
Svetr, Native North,, 2790 Kč.
Svetr, Native North,, 2790 Kč.

Skvělá je  značka KnowledgeCotton Apparel, jejímž cílem je rozvířit módní průmysl udržitelnými inovacemi a zasadit se o ohleduplnost k lidem i přírodě. Streetwearově ladění Native North přináší severský minimalismus s inspirací japonskou kulturou v kombinaci s prvotřídními materiály.

Černé triko Organic Basics, 690 Kč.
Černé triko Organic Basics, 690 Kč.

Založení COPE inspirovala severská kultura minimalismu, funkčního designu a respektu k přírodě. Mezi vybrané značky patří například Organic Basics, Native North nebo Cossac. Udržitelné oblečení je k zakoupení online a v concept storu Shop Up Stories na Vinohradech. Více na www.cope.cz.