(styl) Základní kusy, ze kterých si vybudovat šatník na SS 19

main

Žádný muž asi není příznivcem nakupování úplně nového šatníku každou sezónu. Není to ani inteligentní a už vůbec ne ekonomické jít každého půl roku a utratit desetitisíce za něco, co za dalších šest měsíců vyházíte.

Všichni máme svůj vlastní capsule wardrobe. Někteří z nás si to jen neuvědomují a mají šatníky přeplněné něčím, co stejně nenosí. Tudíž, toto jaro a léto doplňte svou současnou sbírku jen o několik kusů a máte zaručeno, že budete vypadat svěže.

Oxfordská košile

O důležitosti oxfordských bavlněných košil se nemusíme přít. Jsou naprosto univerzální, příjemné na nošení a jednoduché na údržbu. Krom bílých si ale na novou sezónu pořiďte jednu pastelově růžovou. Přes jaro ji noste k blazeru a džínům a v létě ohrnete rukávy a vezmete ji k šortkám.

oxford shirt

Popřípadě košile z přírodního lnu s vertikálními pruhy. Zeštíhlují a budete mít ramena jak Thor.

lněná košile

Lněné oblekové kalhoty

Len je upřímně řečeno mrcha na žehlení. Můžete nad žehličkou strávit mládí ale v moment, kdy je obléknete, pomačkají se. Nicméně to nic nemění na tom, že jako casual věc na ně nic nemá. Když si k nim vezmete jen bílé triko a tenisky, máte pohodlný letní outfit, ve kterém nevypustíte duši.

linen pants

Tmavé slim fit džíny

Perfektní denim je základ každého šatníku. Co se těch opravdu tmavých týče, bohužel nikdy nevydrží tolik, jako opraný denim. Světlé džíny budou stále jen lepší, ale na tmavých se po čase přeci jen nošení projeví. Investujte.

skinny fit jeans

Cardigan s šálovým límcem

Cardigany s šálovým límcem mají trochu dědečkovskou reputaci, protože každý si představí Carla ze Vzhůru do oblak, když takový svetr vidí. Nicméně! zkuste ho k zářivě bílému triku, tmavým džínům výše a třeba béžovým chelsea a ono to funguje. Plus, na letní večery ho můžete vzít i k šortkám na zahrádku na pivo. A nejlépe k semišovým mokasínám.

ardigan

Batoh, o který se nebudete starat

Dobře, asi je to individuální věc, jestli se člověk o svůj batoh či aktovku z pravé kůže stará s péčí a láskou, ale na jaro a léto doporučujeme pořídit si batoh, který nevyžaduje péči, můžete s ním chodit jak do práce tak k vodě, na víkendový trip nebo do posilky.

backpack

A především, co je hlavní. Další sezóna znamená kompletně nové spodní prádlo a ponožky. Vyhoďte všechno staré, nakupte nové a fresh.

Ideální kousky na doplnění capsule wardrobe najdete v nové SS19 kolekci Marks&Spencer. Zajděte se podívat jak do kamenných prodejen, tak na online.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.