(styl) Základní pravidla pro dobře oblečeného muže

main

Být dobře oblečený vůbec není o penězích nebo možnostech. Pravidla a jejich dopad jsou stejná. Jako můžete vypadat dobře v triku za pár stovek, stejně tak můžete vypadat hrozně v obleku za desítky nebo stovky tisíc. 

Precizní spodní prádlo. Naprosto základní věc. Když jste oblečený, cítíte se dobře. Když jste téměř svlečený, vypadáte dobře.

Hodinky, do kterých jste investoval jsou další věc. Oproti populární představě, že musíte mít šílenou sbírku hodinek a brát si je k určitým příležitostem, asi už ani Její Veličenstvo, Královna, by to tolik neřešila. Pořiďte si jedny opravdu dobré, nebo takové, které budou pro vás důležité. Třeba s Mickey Mousem.

Džíny. Můžete jich mít spoustu, ale jedny noste tak dlouho, dokud nebudou úplně vaše. Denim si postupně zvykne na tvar nohou a na pohyb člověka celkově. Postupně budou vaše džíny jako ulité.

Bílá košile. Jednoduchá pomůcka k nakupování košile – udělej v ní dřep, dej ruce nad hlavu jak u demonstrace, opravdu zhluboka se nadechni a vydechni. Jestli že jsou ramenní švy na hraně ramen, zapnete límeček a knoflíky jsou na místě, je to správná velikost.

Nezřízeně utrácejte za boty. Ne na množství, ale na kvalitu. Dva páry opravdu skvělých jsou lepší než celé botníky plné tenisek, které za chvíli vyjdou z módy. Kožené chelsea a bílé kožené tenisky.

zeit

Starejte se o svůj obličej. Sice to není oblékání, ale je to mnohem náročnější. Odpočatý obličej, upravený vous nebo hladce oholené tvář. Pravidelný sestřih a rty, které čas od času potkají balzám. To dělá dost.

Omezte doplňky na minimum. Coco Chanel říkala, že před tím, že odejdete z domu, koukněte se na sebe v zrcadle a něco si sundejte. Pro muže a módní doplňky by to mělo být jako největší svátost.

Riskujte, když si jste jistý. Vyzkoušet si něco nového vůbec není špatné, ale musíte znát sebe sama. Svůj styl, to, v čem vypadáte a cítíte se dobře. Jakmile se obléknete cokoliv, v čem si nebudete jistý, nebudete vypadat dobře.

Noste oblek správně. Dokonale sedící oblek. Nejlépe dva – jeden černý, druhý tmavě modrý nebo šedý. Pokud máte široká ramena, úzké klopy. Pokud máte hubená ramena, širší klopy. Délka saka lehce pod zadek. Délka rukávů tak, aby pořád byla vidět manžeta košile. Konec kalhot musí nenápadně levitovat nad botami – jen pár milimetrů. A opět, v obleku musíte udělat co, co v košili.

Pokud něco funguje, nesnažte se najít lepší variantu. Někdo se jednoho dne probudil a ušil bílé triko s kulatým výstřihem. Pak přišel někdo a dal na něj límeček. To ještě funguje. Ale stejné triko s barevnou kapsou bude vypadat idiotsky. Věřte tomu, že tisíce a možná miliony lidí věnovali život tomu, aby našli lepší variantu.