(stylovka) Legendární skútry Čezeta jsou zpět v plné parádě

7-1-turkis_2-stit_1-front

Italové mají Vespu, my Čezetu. Už v roce 1957 navrhl první skútr konstruktér Jaroslav František Koch a od té doby nebyl svět stejný. Moderní formu ikonických „prasátek“, jak se jim říkalo, si můžete v současnosti pořídit v elektrické formě. A stejně dobrém designu.

4-1-cervena_1-zaklad_1-front (1)

Každý, kdo má skútr ve velkém městě to už ví. Šetří to čas, šetří to nervy a navíc to posouvá váš styl na jinou, vyšší úroveň. Vždycky najdete parkovací místo, když opravdu spěcháte, dopravní předpisy se porušují jednodušeji a navíc vypadají velice dobře ke casual obleku.

7-2-turkis-kremova_1-zaklad_1-front

Čezeta Motors pokračuje ve výrobě skútrů v malých sériích s úpravami na přání zákazníka ve vlastní továrně v Prostějově, kde ve 30. letech 20. století sídlil československý výrobce vozů Wikov. Zde po něm zůstaly originální prostory pro svařování, lakování, montáž a testy. Její CEO a majitel Neil Eamonn Smith pochází z Velké Británie a v České republice pracuje od roku 1998. Před pěti lety založil společnost Čezeta Motors, která k 60. výročí firmy Čezeta navrhla a vyvinula zatím poslední model Čezety typ 506, který jezdí na elektrický pohon – nulové emise, minimální náklady na provoz.

2-1-kremova_3-lemy_1-front

Pokud si je chcete prohlédnout a samozřejmě si okamžitě koupit, protože tomu se odolat nedá, zajděte do Pánské pasáže!

Foto: Čezeta