(tech) Kolik investovat do sluchátek?

main

Od té doby, co se přenosné přehrávače hudby přestěhovaly téměř výhradně do mobilních telefonů, které má prakticky každý, zcela se změnil i trh s hudebními sluchátky. Zatímco před nějakými 15 lety kraloval českým ulicím téměř výhradně skládací model americké značky Koss, dnes si můžete vybírat z pestré nabídky celé řady výrobců, kteří pochopili, jakou příležitost tento prudce se rozvíjející segment nabízí.

Jak si ovšem z takového množství vybrat? Samozřejmě, záleží především na tom k čemu, v jakých situacích a v jakém prostředí budete sluchátka používat. Na dojíždění do zaměstnání nebo na cvičení ve fitku určitě nevyužijete tak kvalitní jako při poslechu pečlivě sestaveného domácího audiořetězce. I tady ovšem platí, že kvalita stojí za to.

VOIX_ABYSS DIANA ARCTIC WHITE_89 990 Kč_1
Sluchátka Abyss Arctic White, 89 990 Kč, Prodává Voix. 
VOIX_sluchátka Bang_Olufsen_5 090 Kč
Sluchátka Bang Olufsen, 5 090 Kč.
VOIX_sluchátka Bang_Olufsen_12 990 Kč
Sluchátka, Bang Olufsen 12 990 Kč
The sennheiser HE 1
Pokud chcete být skutečně za frajera, pořiďte si nejdražší sluchátka na planetě. Legendární The sennheiser HE 1. Stojí přes 60 tisíc dolarů, je jich velmi limitovaný počet, musíte je doslova nastartovat klíčem a pak si prý užijete lepší zvuk, než v koncertní síni.