(tech) Nová Motorola Razr 2019

main

Nostalgie nostalgie. Pokud je vám nad dvacet, pamatujete dobu, kdy byla Motorola Razr nejstylovější telefon a ten, kdo ho měl, byl cool. Zaslíbená doba, kdy jste mohli naštvaný hovor ukončit satisfakcí zavření véčka. 

Motorola Razr v původní verzi měla elegantní a čistý design a byla na svou dobu neuvěřitelně tenká. Nyní vyšla nová verze. A rozhodně je to nejzajímavější tech novinka tohoto roku. A ano, započítáváme i nový iPhone. Ten je sice novinka, ale krom těch plotýnek na zadní straně zas tak zajímavý není.

RAZR - Black - COMBO

Když je nová Motorola Razr zavřená, má relativně stejný design, na tloušťku má stejných 14 mm a rozdíl je v tom, že přední strana má také dotykový displej. Jakmile telefon otevřete (a opět, tohle jsou požitky, které s normálním smarthphonem nezažijete) máte OLED displej s rozměrem 15,7 cm, který je naprosto hladký a rovný. Motorola investovala velkou sumu do výzkumu aby předešla tomu, co dělá Samsung Galaxy Fold – nemá uprostřed displeje žádnou linii, která by vás rušila.

Co se výbavy telefonu týče, má jeden 16 MP foťák a 2,510mAh baterii. Tvrdí, že baterie vydrží celý den, avšak za předpokladu, že budete na určité věci používat malý dipslej a nebudete telefon stále otevírat. Dají se na něm číst notifikace, ovládat hudba a hovory a otevřít Google Assistant. Důvodem pro toto rozhodnutí je dle Motoroly to, že budete efektivnější, když se neztratíte v nekonečných hlubinách skrolování v aplikacích.

1

S cenovkou kolem 40000 jde o opravdu luxusní telefon. Svými funkcemi možná nedosahuje na jiné své kolegy, ale o to tady nejde. Tohle není telefon, který si člověk pořizuje výhradně pro funkci. Je to nádherná designová záležitost, při jejíž tvorbě byla estetická stránka postavena nad funkčnost. A proč by ne.

Foto: Motorola. Text: Václav Mensa.