(tech) Pes, který nežere: Seznamte se se SpotMini

buddy

Prapodivnýho robota Boston Dynamics SpotMini si brzy budeme moct koupit. Podle jeho ceny ale vlastně ne. Nebo aspoň ne každý z nás. Jenomže kdo by nechtěl mít domácího mazlíčka, který ovšem není z masa a kostí a nemusí o něj jevit zvláštní zájem?

Stejně jako nedávno s kufry od Supreme prostě přicházíme s dalším objevem/zbytečností, kterou si pořídí opravdu jen ti nejmovitější a nutno také připsat největší magoři.

Tohohle bubáka, jenž se tak nějak vydává za psa, si budeme pravděpodobně moct koupit už v roce 2019, kdy se jeho majitel chystá vydat k prodeji rovnou sto kusů. Aktuálně robot prochází mnoha zkouškami, které vychází a on si tím tak opravdu reálně razí cestu k tomu, aby mohl být za rok svěřen do rukou bohatým kupcům.

Pro ty, kdo nikdy neslyšeli o Boston Dynamics, jde o americkou obchodní firmu zaměřenou mimo jiné také na robotické systémy. Současně je v kontaktu a spolupráci s americkou armádou. Stačí jen přimontovat zbraň na nějakého z jejich povedených robotů a v tu ránu uvidíte terminátora naživo! Pokud si tedy u nich nevyberete spíš tohohle neozbrojenýho psíka…

Žádné bližší informace o tom, kdo by třeba měl zájem kupovat SpotMini, nebo kolik přesně bude stát, se zatím neví. Buďme si ale jistí, že pár korun to nespraví. Možná ani pár stovek tisíc…

Text: Simona Redipska

Zdroj: dmarge.com