Tiffany & Co. podporuje kampaň proti zabíjení slonů

doutzen-kroes

Elephant Crisis Fund, největší organizace na ochranu divokých slonů, společně s Clinton Global Initiative a Tiffany & Co., spustily globální dobročinnou kampaň proti zabíjení slonů kvůli slonovině.

Kampaň s názvem #knotonmyplanet má za cíl ukončení krize a záchranu slonů, kteří jsou zabíjeni pytláky kvůli slonovině. Název kampaně odkazuje na jednu s charakteristických vlastností těchto majestátních zvířat – jejich paměť. Říká se, že sloni nikdy nezapomínají, a abychom ani my nezapomněli, že jich 30.000 každý rok zbytečně umírá, máme uvázat symbolický uzel, který nám to připomene.

Kampaň byla představena se supermodelkou Doutzen Kroes a spuštěna na všech sociálních platformách Tiffany & Co., a nyní již doslova hýbe světem. Objevují se v ní hvězdy a známé tváře spojené se značkou Tiffany a připojilo se k ní mnoho dalších světových celebrit, které se fotí s uvázaným uzlem nebo mašlí připomínající důležitost celého projektu a vybízejí k přispění na Elephant Crisis Fund.

Tiffany vytvořilo speciální brož ve tvaru slona inspirovanou archivními návrhy, která se objevuje na fotografiích ke kampani, a bude vydražena na podporu fondu. Problém s ilegálním obchodem se slonovinou a zabíjením slonů, kterých za poslední tři roky zahynulo více než 100.000, je tak velký, že ho nemůže vyřešit žádná samostatná organizace. Proto byl vytvořen globální Elephant Crisis Fund, který podporuje projekty a organizace přímo v místech, kde je možné efektivně zasáhnout. Na pomoc se získáním potřebných financí na záchranu slonů se připojilo mnoho známých tváří z módního průmyslu a kampaň #knotonmyplanet byla spuštěna během Fashion Weeku v New Yorku.

masterpieces-2016_4095

Kampaň podpořila například Miranda Kerr, Cara Delevingne, Adriana Lima, Robin Wright, Pearl Jam, Adrien Brody, Karlie Kloss, Emily Ratajkowski, Joan Smalls, Gigi Hadid, i supermodelky Naomi Campbell, Christy Turlington a Linda Evangelista, které se nechaly vyfotit společně.

I vy se můžete přidat uvázáním uzle jako symbolu, že na slony nezapomeneme, sdílením fotografie s hashtagem #knotonmyplanet, a přispěním na Elephant Crisis Fund na webové stránce knotonmyplanet.org.