To jsou moje boty!

a-4427

Oslovili jsme tři trendsettery a nafotili jejich nejoblíbenější obuv. Proč? Protože každý pár bot má svůj příběh. Pro nostalgiky je hodnota obuvi definována kromě obecných vlastností také tím, co v nich prožili.

Erik Martin Lawart, zakázkový švec

Kombinované derby krokodýl a barvený crust mě provázejí asi pět let, a pokud se k nim budu hezky chovat, tak dají i další pětku. Protože je nosím i v zimě, mám na nich hrubou gumovou podrážku, která mi umožňuje stát na sněhu a blátě vzpřímeně a ještě mohu zachytávat okolo padající těla slečen a dam.

01Nejednou jsem je využil i mimo město, kde sice utrpěly pár šrámů, jenže boty nepatří do vitríny, ale do života. Podívaly se se mnou do podzemí staré Prahy, vylezly po lešení na Svatovítskou katedrálu a po řádném naleštění přivábily pozornost několika novinářů a zákazníků.

Boty s námi zrají a jejich nejlepší léta začínají asi po dvou letech, tou dobou už je kůže vyzrálá a mnoha leštěními vymazlená jak dětská prdýlka. Čas a dobrá péče dělá z bot charismatického průvodce, který nás vždy rád podrží, i když zrovna nemáme svůj den.

Stanislav Procházka, majitel obchodu Denim Heads

Poprvé jsem na vlastní oči zaregistroval boty Red Wing u jednoho chlapíka, který měl moc pěknou starou motorku a u hovoru o jeho stroji se rozhovor stočil i na jeho v tu dobu již dost obnošené boty. Strašně se mi líbily a strašně jsem je chtěl. Našel jsem si prodejce těchto bot v Berlíně (tehdy Burg & Schild) a šel jsem si je tam vyzkoušet.

02

Boty byly skvělé, ale vůbec se mi nechtělo dávat 260 eur. Nakonec jsem si je nekoupil, ale do další návštěvy Berlína (asi 4 měsíce) jsem věděl, že je potřebuji. Vyhrál to typ Iron Ranger. S botami jsem procestoval půl Evropy, vlakem, autem i na motorce, a musím zdůraznit, že lepší boty jsem nikdy předtím určitě neměl.

Honza Bouška, majitel obchodu Freshlabels

Tuhle heritage variantu adidas Superstar jsem si pořídil před šesti lety a zažily toho se mnou celkem dost. Kromě klasického městského života se mnou byly několikrát v lese na houbách, opíraly se do šlapek a taky si několikrát šláply do h****. Zároveň to byly první boty, které ochutnalo moje štěně.

03

Připravil Tomáš Otta