(travel) Cestujte za svým lepším já

Johan Lolos 02

Životním cílem a snem většiny lidí v západním světě je cestovat a poznávat svět. Vidět dechberoucí přírodu a velká kosmopolitní města. V čem vás cestování obohatí, jak vám změní život a proč byste se na cestu měli vydat co nejdřív? Inspirujte se příběhem fotografa, který se živí cestováním.

Místo věcí sbírejte raději zážitky

Cestování není jen o tom, co vidíte očima.  Poznávání rozmanitých kultur vám změní pohled na život a srovná hodnoty. Populární anglická fráze zní: ,,Collect moments not things.“ Zážitky ve vás, na rozdíl od materiálních věcí, zanechají nesmazatelnou stopu. Formují vás jako osobnost. Díky vystoupení ze své komfortní zóny si tak můžete čím dál víc uvědomovat svou životní sílu a to, kým doopravdy jste.

Dojde vám, že problémy, které řešíte a neustále se jimi stresujete jsou možná malicherné a v životě jsou podstatné úplně jiné věci. Pokud procházíte těžkým obdobím a nevíte jak z toho ven, opusťte zajeté koleje.

Johan Lolos_Driven by Toyota 03

Na nic nečekejte a vyrazte vstříc novému životu

Když budete mít štěstí, nejdete ten pravý smysl života. Poznávejte nové kultury, učte se od místních, snažte se zapadnout a poslouchejte jejich příběhy. Pokud máte kde bydlet, co jíst, co pít, máte skvělý život. Budete vděční za všechno, co vám život nabízí, ale i za to, co vám nedopřál, protože díky těmto nedostatkům a překážkám jste to vy. Sebrat odvahu a bez ohledu na společenské postavení či finanční situaci odletět do neznáma není jen tak. Lidé stále na něco čekají. Až dokončí školu, až dostanou výpověď v práci nebo až budou mít dostatek peněz. Zkrátka až bude ten pravý čas. Nic neodkládejte.

Johan Lolos

Touha vidět svět a splněný sen

Fotograf Johan Lolos @lebackpacker v sobě odvahu našel a svůj sen si splnil. Cestuje po světě, živí se jako fotograf a díky svému jedinečnému příběhu se stal součástí projektu Driven by Toyota.  Před pěti lety si koupil letenku do Austrálie, přitom do svých 25 let nikdy neopustil Evropu. V každé zemi, kterou navštíví se snaží být co nejvíc v kontaktu s místními. Poznat jejich kulturu, zvyky a každodenní život.  I když už pomýšlí na rodinný život a na to, že se usadí, touhu poznávat a cestovat bude mít pořád.