(travel) Proč je víkend na Slovensku lepší než Paříž

zion-spa--winter

Dlouholeté propojení naší země se Slovenskými sousedy vedlo k tomu, že cestování sem bereme tak nějak automaticky. Někoho možná ani nenapadne, že by se sem dalo cestovat na elegantní víkend. A upřímně, víkend v klidu v dechbeberoucím objetí Tater je mnohem lepší, než v obležení turistů. 

Pokud jste viděli film Román pro muže, budete vědět, o čem tady mluvíme. Na břehu Štrbského Plesa je jeden z nejkrásnějších hotelů v Evropě – Grand Hotel Kempinski High Tatras. Při prvním pohledu z okna jen čekáte, kdy dorazí Hercule Poirot, aby začal řešit nějakou vraždu, protože každý úhel vypadá dokonale jako filmový set.

Tři budovy z různých historických období jsou vyplněné pohodlným luxusem a vším, co si člověk může přát. Nejstarší část hotelu je budova Jánošík, starší než 100 let. V roce 2005 prošel hotel rekonstrukcí pod odborným dohledem – především kvůli zachování architektonických prvků. Protože detaily dotvoří nadpozemský efekt.

exterrior-summer

Hned po prvním vkročení do hotelu se o vás někdo začne starat a v podstatě nepřestanou, dokud opět nevyjdete ze dveří. Ráno se u snídaně podává šampaňské a všichni to berou naprosto automaticky. U večeře je elegantní přítmí a z restaurace vidíte na Vysoké Tatry. Odpoledne si zajdete na odpolední čaj, ke kterému dostanete výběr dezertů a makronek a svět je v ten moment v pořádku.

grand-restaurant

Co je však nejúchvatnější moment je Zion Spa. Bazén obehnaný obrovskými okny, ze kterých máte výhled na vodu a celé pohoří. Tudíž, doporučujeme jet i v zimě. Není lepší moment než si ležet ve vířivce a dívat se na zasněžené hory. Popřípadě lidi procházející kolem jak je jim zima.

Kempinski High Tatras je ideální na romantický víkend, protože se dostanete do takového stádia relaxace, že vás ani nenapadne brát si telefon. A to je pro vztahy vždycky lepší. Plus v hotelu pořádají hudební víkendy. Člověk nežije dokud nepopíjí bublinky a kouká u toho na Chinaski.

zion-spa-luxury

 

Booking a celou nabídku hotelu včetně všech možností trávení času najdete na www.kempinski.com.