(travel) Proč si vyrazit na víkend do Bratislavy

hotel

Pokud si užíváte cestování po Evropě – klidně jen víkendové – asi za sebou máte všechny hlavní destinace. Paříž, Londýn, Miláno, Oslo a tak podobně. Kdy jste si ale užili víkend v Bratislavě? Existuje tisíc důvodů, proč zajet navštívit naše slovenské bratry.

V Bratislavě je spousta míst, kde se můžete na víkend ubytovat a odpočinout si. Jen málo z nich se ale vyrovná Grand Hotelu River Park. Stojí přímo na břehu Dunaje a z většiny pokojů na tuto mocnou řeku vidíte. Ať už vyrazíte v jakoukoliv roční dobu, jen ten má neuvěřitelný efekt.

spa

Ve vrchním patře hotelu najdete luxusní Zion Spa. Střešní bazén a výřivka, ze kterých se můžete dívat na široké okolí Bratislavy. Je to opravdu zenová zkušenost, protože je tam ticho, pod vámi proudí obrovská řeka a vy se sám vznášíte ve vodě.

Co ale stojí za zmínku nejvíce je zdejší kuchyně a Grand restaurant. Zapomeňte na kulinářské festivaly a podobně – tady se odehrává ta pravá gastro party. Všechno, z čeho se zde vaří je sezónní a lokální. Od oleje, který je za studena lisovaný, přes sbírané bylinky až k loveným rybám a zvěřině. To, že je to zdravé je jen vedlejší efekt toho, jak neuvěřitelně dobré to je.

pokoj

Grand Hotel River Park je ideální místo, pokud chcete odpočívat, ale stejně si užíváte rej civilizace a nechcete se rovnou vydat někam, kde ani není signál. Jestliže do Bratislavy jezdíte na pracovní cesty nebo jen chcete zajet na nějakou výstavu, nenajdete lepší místo. Jak během práce, tak během dovolené je skvělé, když se o vás někdo stará.

koupelnaPokud navíc chcete kulturní vyžití, v Bratislavě se toho děje spoustu. Od výstav, přes epická nastudování známých her v divadlech až po desítky skvělých restaurací a barů.

(A jen tak mimochodem, v hotelu najdete jednu z největších vinoték na Slovensku. A věřte nám, že jsme ochutnávali, jak to jen šlo. A všechno bylo naprosto jedinečné).

bar

 

Rezervace můžete provádět na www.grandriverpark.com.