(trend) Vans uvádí Mismatch Era oslavující úplné začátky značky

Screen Shot 2019-12-17 at 10.42.45

Těžko najdete větší klasiku, než je model Vans Era. Vůbec první skateboardová bota navržena přímo skateboardisty byla uvedena na trh v roce 1976 pod názvem Vans #95. Vyztužený lem kolem kotníku, dvoubarevné kombinace a vaflová podrážka přinesly skaterům styl i požadovanou funkčnost.

Když se jedna z bot při ježdění zničila, mohli si skateboardisté z Dogtownu zajít do rodinného obchodu Vans, kde ji vyměnili za kteroukoliv barevnou variantu a odcházeli tak s novým “mix and match” párem Vans Era. Tato praktika nevědomky podnítila kreativní styl, který vzešel přímo ze skejťácké komunity. Pro nadcházející jarní sezónu se Vans vrací k tomuto odkazu uvedením modelu nazvaného Mismatch Era, s cílem uctít tento nestárnoucí design v novém moderním provedení.

Screen Shot 2019-12-17 at 10.42.21

I dnes jsou modely z řady Era tou správnou volbou pro skateboardisty, surfaře a kreativní duše po celém světě, a to díky své všestrannosti a unikátní kombinaci materiálů. Vans v  duchu „mix and match“ namíchal sezónní barvy a potisky na levé a pravé botě tohoto klasického modelu, aby vzdal hold prvopočátkům svého rodinného podnikání.

Screen Shot 2019-12-17 at 10.43.05

Model Era je první vlaštovkou originálního mismatch designu, kombinující modré plátno s maskáčovým vzorem na levé botě a růžové plátno se zebrovaným potiskem na pravé. Mismatch stylingu se dočkal i model Classic Slip-On, v o něco jemnějším provedení, a také model Style 36, ozvláštněný tkaničkami a postranními pruhy v opačných barvách.

Screen Shot 2019-12-17 at 10.42.56Celá kolekce Mismatch modelů bude k dostání začátkem ledna na Vans.eu/Classics a ve vybraných prodejnách Vans.