(trendy) 3 správné cesty, jak nosit fleece

1

Fleece. Látka zatracovaná, protože ji nosí dědečkové a babičky. Protože má sklony vypadat nevkusně. A přitom nám může tolik dát. Teplo, praktičnost, jednoduchost a také relativně příjemný trend. 

4

Fleece je látka, která víc než cokoliv jiného vyniká schopností zahřát, aniž by tížila. Látka je celkově vyrobená z polyesteru, tkaná je velice pevně a povrch je následně kartáčován, aby se docílilo jemnosti. Nicméně to není hlavní cíl. Vlákna, která vystupují na povrch především zachycují vlhkost, a tím udržují teplo těla.

Fleece vznikl jako umělá alternativa vlněným látkám někdy v 80. letech. Oproti vlně totiž netěžkne, když se namočí, schne mnohem rychleji a celkově je praktičtější. Fleece také existuje ve dvou variantách. Jednou je hladká verze – obvykle na kostkovaných vestách a bundách, které nosí řezníci (všechna čest). A pak druhá varianta, hrubší, kterou lze texturou přirovnat ke kožešině.

Classic

Fleece může kupodivu vypadat i elegantně a nemusí být jen na outdoor. Vybírejte mezi nenápadnými odstíny. Zelená, béžová, šedá, možná temně modrá. Černá má sklony vypadat lacině, protože se na ní všechno drží.

S čím jednoduché kousky nosit? Protože se jedná o casual kousky, nejlepší jsou džíny v tomto případě modré nebo černé. Jednoduché triko a tenisky. Pokud chcete podpořit celý look a dodat mu jistou pevnost, obujte si k němu boots a džíny do něj.

Aspeci
Zelená esta Aspesi, k dostání na Mr. Porter.
Mr. P.
Béžový bomber, Mr. P. K dostání na Mr. Porter.
Patagonia
Bunda Patagonia – značka, která za fleecem stojí. Oni jej poprvé vytvořili a od té doby zásobují svět praktickými, jednoduchými a příjemnými bundami. I na omak je znát kvalita.

Statement

Výrazné vzory nebo colourblocking, na kterém je ale vidět promyšlenost a  ne jen vzor, který někdo natiskl náhodou v Číně, mohou fungovat neuvěřitelně. Nicméně, jednoduchost a klasiku zde hledat nelze, tak se nesnažte příliš. Tepláky, bílé triko, nějaké velké tenisky a jako hlavní statement bundu se vzorem.

Burberry
Bunda Burberry, info o dostupnosti v butiku.
John Elliott
Oboustraná bunda John Elliott. Z vnitřní strany je světle béžová a dá se nosit i tak. K dostání ne webu.
Missoni
Bunda ze dvou druhů fleecu, Missoni. Info o dostupnosti v butiku.

Doplněk

Ne každý se musí cítit na kompletně fleece look, ale pánbů nám nedal doplňky pro nic za nic. Výhodou je to, že je můžete pohodlně zahrnout již k tomu, co normálně nosíte. Fleece batoh nebo taška jde k bomberům, kožené bundě ale i camel coat, pokud si pod něj vezmete třeba mikinu s kapucí.

Balenciaga
Batoh Balenciaga. Info o dostupnosti v The Brands.
Gramicci
Nákrčník Gramicci. Náhražka šály nebi šátku, která je praktičtější, protože ji nemusíte nijak vázat. Jděte po kontrastu. Oblékněte jej k něčemu, co je podobně street. Ke trenchcoatu bude vypadat velice, velice špatně.
Nanamica
Nanamica

 

Text: Václav Mensa. Foto: Archivy značek.