(trendy) 7 velmi nositelných trendů z přehlídek AW2019

mainn

Přehlídky na Autumn/Winter jsou za námi a nyní začíná několika měsíční přebírání všeho, co bylo ukázáno a kolektivní vybírání „výherců“, kteří se budou nosit nejvíce a stane se z nich trend. 

Černočerné obleky

Černé obleky

Co se obleků týče, v přehlídkách se vracíme k základům jako je hluboce černý oblek. Nemluvíme ale o něčem z plastového materiálu, co koupíte v Tescu. Naopak, nosit kompletně černý oblek i s černou košilí vyžaduje pečlivost a správný výběr, protože jen při náznaku „nekvality“ budete vypadat jako funebrák. Naopak je dobré nebát se doplnit celý outfit o mírnou extravaganci, jako je třeba satén nebo nějaký zajímavý pánský šperk.

Preppy

preppy

Vždy, když preppy styl ohlásí po několika sezónách svůj návrat, je to velice příjemné. Protože takhle se obléknout zvládnou i muži, které móda jinak vůbec nezajímá a nevyznají se v ní. A mohou vypadat dobře, protože v tomhle vypadá dobře snad každý. Není na to potřeba také tak výrazné sebevědomí.

Barevný duffel  coat

Duffel

Duffel coat nikdy pořádně nevyjde z módy, protože je povýšen na vrchol stylu, ale to neplatí pro ty barevné. Budou perfektně sedět k výše zmíněnému preppy. S minimální námahou můžete vypadat upraveně, elegantně ale ne příliš sofistikovaně a jako že si s módou hrajete.

Oversize trench

oversize trench

 

Trenčkot vypadá dobře pouze na dva způsoby. První je tak dokonale na tělo, že jediné, co pod něj dáte, je oblek. Druhý je výrazně a přiznaně oversized. Nicméně pro oversized trenč se nesnažte být formální. Nikdy pod něj nesmíte dát oblek, byť by byl precizně padnoucí. Budete vypadat jako vandrák. Streetwear je správná cesta.

 

 

 

Šála, na které se můžete oběsit

Šály

Samozřejmě to není návrh, jen pro představu, o čem mluvíme. Možná trochu extra a přehnané, ale rozhodně zajímavé.

Denim na deminu

Denim na denimu

Obléknout opranou světlou denimovou bundu s tmavými džínami a chelsea už není žádná novinka a spousta lidí se s tím naučila zacházet. Nicméně trendem nebude míchat různé druhy denimu, ale jít kompletně v jednom. Abyste se vyhnul looku z devadesátek, najděte trochu zajímavější denim. Proč nezkusit šedou, královskou modrou nebo něco, co opravdu působí jako statement a ne jako náhodný look na walk of shame.

Leopardí vzory

leopard

Dobře, tohle nesmíte udělat špatně. Jakmile někdo oblékne leopardí vzor až příliš „vyšnořeně“, váš look bude evokovat Josephine Baker. A to asi žádný muž úplně nechce. Na druhou stranu trocha extrémního printu k modernímu streetwear nebo preppy zafunguje.

Plus, když se podíváte na většinu těchto trendů, můžete je kombinovat dohromady. Až na černé obleky,

Text: Václav Mensa. Foto: Archivy značek.