(trendy) H&M X Giambattista Valli

main

Když byla minulý měsíc oznámená další z kolaborací H&M s jedním z významných designérských domů, už z prvních fotek bylo evidentní, že to bude specifická záležitost. Giambaattista Valli. Italský couturier, který možná není známý jako třeba Versace, ale v mnohém známější značky přesahuje. 

V roce 2004 se poprvé spojil Karl (pokoj jeho památce) s H&M a vytvořil svou kolekci, která perfektně seděla k jeho estetice. Hned bylo jasné, že tímto krokem se nezajímavý řetězec zařadí mezi výrazné hráče na módním poli. A nyní jsme o asi 19 kolaborací dál a H&M je neohrozitelné.

Nicméně, tyto kolaborace čím dál tím více splňují jejich původní smysl. Nebylo to dodat další konfekci masám. Ale dodat vysokou módu za přijatelnou cenu těm, kteří se o módu zajímají. H&M kolaborace pro vás moc nebudou, pokud jedete v elegantní klasice nebo v těch trendech, které teprve přijdou. Nebudou pro vás, pokud vám vadí přitahovat pozornost. A to je v pořádku, z toho důvodu má H&M i basics.

7 6

Giambattista Valli není značka, která by vynikala v jednoduchosti nebo tlumených tónech. Italská krev a cit pro výraznou estetiku, možnou křiklavost, je skutečně znát. Balancuje na ostří samurajského meče aniž by spadla na stranu nevkusu. A to není snadné.

5 4 1 2

V kolekci je spousta vzorů a struktur. Od falešné kožešiny, k veganské kůži, od renesančních printů až k téměř fetiš kontrastům na kožených botách. A taky jsou v kolekci pánské šperky, které konečně nejsou jen z nerezové oceli a kůže. Jsou to perly, pruhy stříbrných korálků a prsteny. Protože proč ne?!

3

 

Kolekce bude oficiálně dostupná 7. listopadu. A jak už bývá pravidlem, většina hlavních kusů bude pryč za pár hodin.