(trendy) Lexus představuje nový model… Tenisek!

Lexus_tenisky (3)

Skoro třicet jsou vozy Lexus symbolem komfortního a stylového cestování. To nyní dostává novou podobu – Lexus se spojil s britskou značkou Norman Walsh a společně představují své nové tenisky Fuji Red.

Inspirací bylo auto
Předobrazem k vytvoření atypických tenisek Walsh x Lexus – Fuji Red se stal interiér kompaktního Lexusu CT verze F Sport. Jejich návrháři se, vedeni snahou vyjádřit luxusní charakter vozu, rozhodli místo obvykle používané látky využít italskou čalounickou kůži. Na pohodlná sedadla vozu odkazují vložky z perforované kůže a také precizní prošívání v červené barvě.

Lexus_tenisky (2)

Právě červená barva botám dominuje. I zde je patrná inspirace interiérem Lexusu CT F Sport, protože návrháři si vybrali jeho typický odstín Fuji Red. Doplňují ji vložky z černého semiše. Britský výrobce nezapomněl ani na dlouhou životnost, která již dlouhá léta patří mezi charakteristické vlastnosti Lexusu. Podrážky tenisek jsou vyrobeny z odolného PVC. Pohodlnost zajišťuje speciální pěna uvnitř.

 

Lexus_tenisky

Změny ovšem neskončily u karoserie. Výjimečný Lexus CT 200h F Sport spočívá na 18palcových hliníkových discích Bola B12, natřených matnou černou barvou, aby lépe odrážely atypický charakter tohoto vozu. Na ráfcích sedí pneumatiky s nižším profilem 215/40, celé auto je pak díky použití snížených pružin Direnza nižší o 30 milimetrů.

Limitovaná série tenisek Walsh x Lexus – Fuji Red, podobně jako ostatní boty Norman Walsh, se vyrábějí ručně v anglickém Boltonu. Doporučená cena jednoho páru této výjimečné luxusní obuvi určené pro ženy i muže stojí 165 liber, čili něco přes 4800 korun