(trendy) Nejlepší skatewear značky

Main

Stejně jako každá další výrazná subkultura, ani skatewear nevzniklo cíleně a v ateliéru módních designérů. Není to jako New Look nebo chanelový kostým, který byl vybroušen k dokonalosti hodinami a lety práce. Skatewear vzniklo organicky a přirozeně. V ulicích. 

Postupně se ale ze skate oblečení stal kult, který už nemusí mít nic společného se skateboardem. To byl případ punku a mnoha dalších stylů, které přejala širší společnost. Nicméně není to ke škodě, že skate značky zaplnily přední řady na fashion weecích a to především proto, že téměř na každém to vypadá dobře.

SUPREME

Supreme

Že je SUPREME jedna z nejznámějších skate značek je nepopiratelné. Jejich ikonické logo, které lidi postupně nalepili úplně na všechno lze poznat stejně snadno, jako logo Coca Cola. Nicméně, v poslední době se obracejí k zajímavějším lookům, už to není tak flashy ale pořád jejich kousky působí free.

Palace

Palace

Značka Palace je v podstatě to, co by vzniklo, kdyby Supreme nevzniklo v NY, ale v Londýně. Trochu více edgy, trochu drsnější.

Call me 917

Call me í+ý

Profesionální skater Alex Olson se proslavil jak svým umem, tak videi pro Nike SB nebo Vuitton x Supreme. Není proto divu, že se začal motat kolem módy víc a založil si vlastní brand. Call me 917 je trochu „divnější“. Používají komické motivy a přitáhne pozornost. Protože proč ne.

Nike SB

Nike SB

Linie NIKE SB vzniká v roce 97 a nejprve je silně odmítnuta celou skate komunitou. Nevycházela z přirozenost a prostě byla stvořena, aby již tak bohatá společnost dosáhla na další skupinu. Nicméně se udržela a v dnešní době nabízí často mnohem zajímavější a svým způsobem nadčasovější kousky, než samotný NIKE.

VANS

Vans

Dědeček skate módy, na jehož základech staví všichni ostatní. To že je ale starší vůbec neznamená, že je méně aktuální. Naopak. Vansky jsou ze všech skate značek asi nejvíce nošené. Nepotřebují představovat.

Fucking Awesome

FUCKING Awesome

Pokud vám nevadí urážlivé a politicky nekorektní printy, tohle je značka pro vás. Funguje už od roku 2001, jejich design je, řekněme specifický a založila ji skateová legenda Jason Dill. Jason se netají tím, že nechce, aby jeho značka byla až příliš známá a vyhypovaná. I z toho důvodu čas od času přestanou na pár měsíců nebo let fungovat. Což je paradox, protože to ke zviditelnění vede.

Polar

Polar

Jakmile něco začnou dělat Švédi, máte jistotu, že designově to bude mnohem čistší, jednodušší a prostě lepší. Značka Polar Skate Co má klasické skate střihy, ale po vizuální stránce není ani z poloviny tak řvavá a výrazná.

Foto: archivy značek. Text: Václav Mensa.