(trendy) Nejlepší tenisky, jaké si pořídit

adidas-ultraboost

Sneakers. Tenisky. Sportovní boty. Názvů je spousta, a přesto symbolizují jedno. Módní pokrok. Není to tak dávno, co se vyrazit na formální událost v teniskách rovnalo skoro vlastizradě a všichni okolo na to tak pohlíželi. Naštěstí jsme udělali velký krok pro lidstvo a z tenisek se stala rovnocenná forma obuvi.

Je pravdou, že tenisky nejsou vhodné vždy. Když si jdete pro Nobelovku, pro řád od Královny nebo na premiéru do státní opery, tenisky – jakékoliv – nebudou úplně vhodné. Ale na drtivou většinu dalších momentů jsou naprosto v pořádku. Jen si stačí zvolit ty nejvhodnější k příležitosti.

Nike – vždycky nejmodernější hype

Tenisky Nike jsou ekvivalentem obleku ze Savile Row – v rámci daného odvětví o nejlepší z nejlepšího. Ikonických zářezů na pažbě mají více, než jakákoliv jiná značka. Air Force  1, Air Jordan a samozřejmě legendární Air Max jsou jen začátek toho, co Nike nabízí. Jejich flagship store je ve Slovanském domě a pro výběr a ozkoušení je rozhodně to nejlepší.

Nike

Adidas  – tenisky jako vědecký projekt

Na pražských Příkopech, jen o pár kroků dál od Nike stojí obchod adidas. Také se jedná o jejich Flagship store a realitou se stává, že člověk, který nemá ani jedny tenisky od adidas je jako kdyby neměl tmavý padnoucí oblek.

adidas

Balenciaga – tak ošklivé až jsou zajímavé

Těžko říct, co by si pan Balenciaga pomyslel, kdyby dnes svou značku viděl. Každopádně realitou se stalo, že extrémní sneakers od Balenciagy jsou nejmódnější formou současné obuvi. Aspoň to všichni tvrdí. Nemusí se vám líbit, ale pokud se vyžíváte v trochu výraznější módě, asi nenajdete nic lepšího.

Balenciaga

Converse – 100 let a stále aktuální

Žádná novinka. I přes nové kolaborace, modernizaci a podobně, vlastnit klasické Conversky bude vždycky v pořádku.

Converse

Vans – vždycky spolehlivé

Vansky zažívají neuvěřitelnou spotřebu. Mají je všichni, většinou s bílými ponožkami a černými džíny. Na druhou stranu, je otázkou, jak dlouho to ještě vydrží. Vždycky to ale bude ikonická bota.

VANS

Gucci – casual luxus

Tenisky Gucci nejsou žádná velká novinka, ale jejich nově získaná pozice nejluxusnějších bot z nich dělá nadčasovou legendární záležitost. Je už jedno, jestli si vyberete něco s výšivkami nebo jen klasickou trikolorou, ale už navěky budou luxusní statement.

Gucci

Common Projects – vrcholný minimalismus

Značka Common Projects není zase tak stará, ale začala fungovat v ten nejlepší čas. Když se kyvadlo módního světa začalo dostávat z módního extrémismu zpět k minimalismu. Žádná jiná značka nedělá tak jednoduché a čisté, a přitom natolik ikonické boty. Právě tyto můžete s klidem obout i k obleku a bude to módní statement, ne vulgarita.

Common projects

Reebok – nejlepší retro

Fascinace devadesátkami se promítla do nové vlny úspěchu značky Reebok a je fakt, že stále vypadají dobře. I přes to, že se snaží modernizovat, jejich klasické modely jsou a budou vždycky nejlepší.

Reebok

Skvělých značek je ale spousta. Nová generace Puma, klasické New Balance a mnoho dalších. Hlavní je, aby si každý našel svůj vlastní, pohodlný look a abychom kolektivně přestali tenisky považovat za něco nižšího.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa