(trendy) Tenisky, které musíte vyzkoušet tento rok

main

Jak se časy mění, že… Je s podivem, že většina věcí, které vznikly jako pracovní nebo funkční oděv se postupem času stane nedílná součást šatníku nás všech. Věci, které vznikly s praktičností jako prioritou se stávají módní záležitostí.Džíny začaly jako nezničitelná pracovní věc, tenisky jako obuv pro sportovce. Dneska horníci už džíny nenosí a tenisky nenosí jen sportovci. 

Textura
Textura – boty z různých druhů materiálů nejsou novinka, ale dosud to nikdy nebyl takový hype. Od roku 2018 se ale více a více objevují boty z manšestru, výraznějšího semiše nebo i kožešiny. A s oznámenou kolaborací Wotherspoon, která má tento rok vyjít, se jim nevyhneme. 
Průhledné
Průhledné tenisky – co začalo před dvěma lety u Converse se posunulo do vyšší roviny. Tenisky z průhledných materiálů budou za pár měsíců všude. Kolaborace s Blondey McCoye s Adidas, nové Fila Disruptors nebo nové Nike Air Force 1. Připravuje se jich skutečně mnoho, jen si rozmyslete, jestli v nich budete nosit ponožky. 
Runners
Funkční runners – Na elegantnějších a minimalistických verzích bot uzpůsobených na běhání je nejlepší to celodenní pohodlí.  
Gore
Gore-Tex. Diskutabilně jeden z nejpraktičtějších materiálů našeho věku se již v minulém roce objevoval ve spoustě funkčních kolekcích. Boty z Gore-texu jsou perfektní především proto, že jsou nezničitelné a oproti klasickým variantám známých bot jsou nepropustné a ideální i na zimu nebo do deště. Converse v závějích nejsou úplně nejlepší, ale Gore-tex verze to zvládne. 
Couture
Couture – Nejočekávanější kolaborace tohoto roku už nejsou mezi umělci a značkami. Velké a historické módní domy jako Dior, PRADA a další se spojily s Nike nebo Adidas a společně vytvářejí Haute Couture tenisky. Dior Air jsou rozhodně to nejlepší, co letos přijde. 

Foto: Archivy značek.