(trendy) Zelený oblek – proč ano a především jak

Main

Když se řekne zelený oblek, drtivá většina z nás nad tím ani nebude přemýšlet. Zní to podivněji, než to ve skutečnosti může být. Na následující léto můžete zelený oblek využít pro nejlepší efekt. 

Zelená nesluší každému. Pokud máte zrzavé vlasy, máte vyhráno rovnou, pro ostatní je to o vhodných kombinacích. Můžete ho nosit formálně, neformálně nebo někde mezi.

Odkud se zelené obleky vrátily?

Jako u mnoha dalších trendů, za jejich návratem nestojí pouze štěstí. V módě takhle nic nefunguje. Kolekce Gucci SS18 obsahovala zelený trojdílný oblek, Prada ve stejnou dobu fušovala do armádních looků. Odsud se zelená začala více objevovat v dalších kolekcích módních domů až se dostala k těžké krejčovině.

Neformální look

Nosit v létě lněný oblek je stylovka nejvyššího kalibru. Světle béžový je klasický, modrý je elegantní, růžový nebo losový bude výrazný. Zelený ale bude svěží. Zaprvé, když už do něj investujete, dá se velice dobře kombinovat a nemusíte jej nosit jen najednou. Samotné kalhoty poslouží i jako chinos, lněné sako můžete vzít i ke světlým šortkám – popřípadě colour blocking. I růžové šortky zafungují se zelenou.

HM Ted Baker

Formální look

Unosit zelený oblek formální cestou je trochu složitější, než casual způsob. Nicméně jednoduchost je klíč! Ve velké míře záleží na druhu látky. Timothée Chalamet to zvládl precizně – jemně lesklý oblek z hladké látky udělá veškerý efekt i s černým tričkem. Pak už stačí jen černé boty – nejlépe s minimem efektů.

Samozřejmě funguje i s bílou košilí a kravatou, ale v takovém případě volte temnější zelenou. Světlejší by působil spíš kostýmně.

Timothee Chalamet Richard Young

Jakým barvám se vyhnout?

Přátelé, obléknout oranžovou a zelenou je nebezpečí srovnatelné s prací novináře na Slovensku. Vynést si tento look vyžaduje velké sebevědomí a auru sebejistoty. Pokud tohle nemáte, budete vypadat jako mrkev.

Dále pak pozor na určité tóny zelené a modré. Ve lněné a temnější úpravě budou skvělé, ale sytá výrazná barva vytvoří efekt outfitů, které se nosili v západním Německu.

Text: Václav Mensa

Foto: Pinterest