Trollbeads – kouzlo skandinávské mytologie

mmm

Máte rádi originalitu? Nadčasový a populární je náramek, který nemá žádný jiný muž ani žena. Takový, který si sám vytvoříte. A přesně takové jsou náramky značky Trollbeads – originál od roku 1976.

Šperky Trollbeads se zrodily na předměstí Kodaně ve sklepním bytě dánského zlatníka Nielsena. Náhrdelník a náramek s odnímatelnou karabinkou se stal základem pro navlékání nekonečného množství přívěsků a korálků. Mohl se proměňovat a přizpůsobovat se šatům. Už tehdy vznikly první stříbrné přívěsky inspirované skandinávskou mytologií a s každou příležitostí přibývaly nové. Do výroby dalších Trollbeads se postupně zapojila celá rodina a paletu původních materiálů jako Sterling stříbro a 18kt. zlato probarvilo také ručně vyráběné Muránské sklo, drahé kameny, perly a diamanty.

muž kávaPřizvaní designéři

Na návrzích a výrobě šperků Trollbeads se od roku 1976 podílejí hlavně členové zlatnické rodiny Nielsen/Aagaard. Až do roku 2000 každý návrh pocházel výhradně od člena této rodiny. V roce 2000 bylo ke spolupráci pozváno deset významných dánských designerů.

Jak běžel čas a tento druh šperku se stával více a více známější a oblíbenější, začaly se používat i nové materiály a postupy. Začaly se vyrábět přívěsky ze zlata, byly přidány perly a byly uvedeny do prodeje nové originální karabinky, které zjednodušily navlékání korálků a umožnily nové nápadité kombinace.naramek-kuze-hneda-stribro_id-1607-mw600-mh600.3Dnes můžete Trollbeads nalézt ve více než 50 zemích světa. Rodina Nielsen/Aagaard, která je základem Trollbeads stále navrhuje nové přívěsky. K této rodině se připojilo více než 50 světoznámých designerů šperků. Přívěsky, kterých je v kolekci přes 1100 kusů, můžete zakoupit s každou další příležitostí – na Vánoce, narozeniny, výročí anebo jen tak pro radost. Kolekci kožených náramků najdete na: www.trollbeadscz.com/naramky-a-nahrdelniky.