V srdci Prahy vznikla skutečně designová advokátní kancelář

DSC05695

V úzkých uličkách nedaleko Národní třídy se v pasáží Platýz nachází secesní budova, která je uvnitř plná designové a umělecké tvorby. Advokátní kancelář by v ní čekal málokdo, její majitelé se však rozhodli ukázat, že moderní design může pronikat i do tak specifického prostředí, jako je to právnické. Využili přitom pomoci mladých a nadějných designérů a umělců.

DSC05699

Už při vstupu do interiéru kanceláře na člověka dýchne moderní, avšak nadčasový design, jenž si dokáže pohrát i se světlem. Dojem z prostředí je navíc umocněn kontrastem výhledu na historický kostel sv. Martina ve zdi. Kancelář se nachází přímo v centru staré metropole, v paláci Platýz na Národní třídě. Podle partnerů Miroslava Kučerky a Karoliny Spozdilové (z advokátní kanceláře KGS legal s.r.o.) byl výběr místa hned jasnou volbu. „Na prostor naší kanceláře jsme přišli náhodou a na prohlídce jsme jej ihned rezervovali. Genius loci místa je nepopsatelný, a to hlavně za tmy, kdy je nasvětlován světlem pouličního osvětlení,“ vysvětlili.

DSC05703

Změnit sídlo nebylo pro ně ani tak otázkou lokace, jako spíš okolního prostředí. Předcházející kancelář nabízela vše potřebné a dostupné. Hledali však místo s osobností, s duchem, který na člověka okamžitě dýchne. „Stěhovali jsme se sem z kvalitního, plně funkčního, ale neosobního office centra, který byl prosycen energií možná až příliš. Starodávná budova paláce Platýz poskytuje klid a ticho před živou Národní třídou a celý komplex působí jako ostrůvek klidu v centu rušné Prahy. Do tohoto konceptu jsme ladili i naši kancelář,“ dodali.

DSC05719

Mezi jejich dlouhodobé klienty patří i festival Czech Design Week, a právě na jejich doporučení zadali práce na interiéru mladému duu Herrmann & Coufal z Prahy. Kluci, kteří oba pochází z Brna, už během několika let dokázali nasbírat řadu titulů včetně mezinárodního ocenění Red Dot Award 2016. Mirek a Karolina vidí jejich silnou stránku i v tom, že jsou ochotní naslouchat všem potřebám, a přitom dokáží sami navrhnout a vyrobit jednotlivé předměty za pomoci svých stejně talentovaných vrstevníků. Dvojice designérů navíc mohla vidět navrhované prostory jinýma očima, než advokáti či právníci a dokázala tak prostředí víc přiblížit vkusu klientů a návštěvníků kanceláře.

DSC05723

Oba advokáti přiznávají, že jejich zaměření na moderní a progresivní design může pramenit i z jejich nízkého věkového průměru. „Je nám 63 let, ale dohromady,“ zažertovali. Nízký věk se výrazně projevuje i v hravém duchu umocněném dekorativními prvky kanceláře. S jejich výběrem pomohl další dlouhodobý klient, ředitel Czech Design Weeku Lukáš Pipek. Ten podle advokátů přišel s doporučeními na mnoho začínajících designérů a umělců.

DSC06073

Interiér tak zdobí například pestrobarevné skleněné vázy Dominiky Petrtýlové či moderně laděný gramofon rodinné firmy 440 Audio. Dominantou jednotlivých pracoven, ale i reprezentativních prostor kanceláře pak tvoří díla nadějného umělce Matyáše Maláče. Ten patří k nejmladší generaci současných malířů a postupně se etabluje na pražské umělecké scéně. Jeho styl je silně ovlivněn městskou graffiti scénou, lidé z KGS legal s.r.o. si jeho tvorbu zamilovali natolik, že se rozhodli od Maláče odkoupit celu sérii obrazů. „Chtěli jsme, aby naši klienti mohli i po krátkou dobu čekání na své spolupracovníky nebo protistrany mít potěšení z netradičního umění, které v nich podpoří představivost a kreativitu tolik potřebnou pro naši práci,“ dodali advokáti.

DSC06093

Kromě příjemného, avšak moderního prostředí kanceláře, která se přitom nachází v historickém centru Prahy, si cení také toho, že na jejím vzniku se podílelo mnoho začínající talentů, kteří tak symbolicky pomohli nastartovat novou éru právnické kanceláře.