Vzbudit první dojem: hlavně ne zelenou kravatu!

Snímek obrazovky 2017-06-07 v 21.58.01

 

Prvních pár vteřin. Při setkání s neznámým člověkem rozhoduje jenom okamžik, zda si vás oblíbí, nebo ne. Co následuje, jsou jenom důsledky prvního dojmu. Jsou chvilky, kdy vám rychlé ohodnocení může být šumák. Třeba, když se na vás prodavačka v Bille podezřele koukne, protože si v jedenáct dopoledne rozmařile kupujete basu plzniček. Ale co třeba při pracovním pohovoru, ke kterému jste se po měsících pití plzniček v jedenáct dopoledne konečně propracovali?

Udělat na někoho ten správný dojem, ať už při pohovoru, nebo při náhodném setkání s ženou snů, nemusí být zas tak těžké, jak si myslíte…

1. Vezměte si brýle

Klasický trik. Lidé v brýlích vzbuzují dojem vážených profesionálů a působí inteligentně.

2. Krátké vlasy

Na to přišli vědci z Yale University. Muži s krátkými vlasy působí údajně moudřeji.

3. Shoďte vousy

Navzdory trendu posledních let několik výzkumů dokazuje, že muži se po oholení stali pro ženy atraktivnějšími.

4. Pevný stisk

Pevný stisk rukou, znělý pozdrav a úsměv dokážou divy. Snažte se vystupovat sebejistě, ale i srdečně a ohleduplně.

5. Mračte se

Pokud jste na pracovní či jiné schůzce s atraktivní ženou, nespoléhejte na úsměv. Zabodujete víc, když budete působit trochu tajemně.

6. Vzpřímeně

Stůjte rovně, s hlavou vzhůru a přímým pohledem. Špičky nohou míří trochu od sebe a celkově působíte sebejistě a dominantně. Ženy vás sežerou.

NEDĚLEJTE:

Stop zelené kravatě

Nikdy si ji neberte. Proč? Prý vyvolává dojem chamtivosti, loktaření a žárlivosti.

Šetřete s vtípky

Vtipy bývají účinnou zbraní, ale každý disponuje trochu jiným smyslem pro humor. Co připadá vtipné vám, ostatním se může jevit jako – přinejlepším – trapné.

Vulgarismy ne

Možná vám dodávají sebevědomí a usnadňují konverzaci. Ale u jiných vzbuzují otázky ohledně vaší profesní vyzrálosti. Odpusťte si nadávky i při zamítavém pohovoru a během následného prásknutí dveřmi. Nestojí to za to.

Nekoukejte do podlahy

Vykoukali jste během setkání důlek? U ostatních působítej prchlivě a nejistě. Ženy přímý pohled do očí zbožňují.

Nezívejte

Nejen při setkání mezi čtyřma očima, ale zvláště před více lidma. Namísto zívání raději občas propukněte ve smích, ostatní si vás lépe zapamatují.

Nepřehánějte

S doplňky to při pohovoru s budoucím šéfem nepřehánějte. Mohl byste vypadat lépe než on, a to by jeho ješitnost nemusela unést.

Bacha na boty

Podle psychologů o vás mnohé vypoví i výběr bot. Kotníkové boty údajně působí spíše agresivně, pohodlné, čisté boty budí dojem ochoty.

 

ilustrace: Tereza Kovandová