(bizár) Z matoucích dresů Německa lze vymyslet hned několik různých jmen

Nové venkovní dresy fotbalistů Německa pro mistrovství světa v Rusku měly upoutat svým vzhledem, ale pozornost na sebe strhly úplně kvůli něčemu jinému. Font písma je totiž natolik nerozpoznatelný, že z něho jde vytvořit desítky jiných jmen.

Mesut Özil, Mats Hummels nebo Toni Kroos. Hvězdami nabitá německá reprezentace v týdnu představila sportovní komplet, ve kterém hráči vyběhnou na trávník v rámci MS. Adidas chtěl zaujmout netradiční tyrkysovou barvou a nejmodernějším designem, z něhož fanoušci neměli spustit oči.

Jenže font písma je možná nadčasový až moc. A tak fotbaloví nadšenci, kteří neznají dokonale každého Němce, budou mít v létě na světovém šampionátu velký problém. Zejména u Juliana Draxlera, hvězdy francouzského PSG, z jehož příjmení lze vydedukovat spousta variant.

Oaaxlea? Drrhler? Nebo snad Darhlea? Právě zmatený trikot čtyřiadvacetiletého záložníka se stal naprostým virálem a já pro vás mám pár důkazů. Internetoví vtipálci se zase jednou bavili a tak z chudáka Draxlera udělali třeba i průjem (anglicky diarrhea)…

#TWEETS

Text: Erik Krajdl