(manuál) Za koho se převléknout na halloweenskou oslavu?

white_background (kopie 14)

Ulice ožily a město se zaplnilo piráty (to není komentář k volebním výsledkům), rytíři, gorilami, tajnými agenty ve službách Jejího veličenstva a co hůř, oživlými dýněmi a dalšími ohavnostmi. Konečně je tu příležitost, aby si submisivní muži navlékli psí plyšový overal, s obojkem se po čtyřech proháněli po Staroměstském náměstí a aportovali láhev Amundsenky a aby se po zakázaných požitcích tajně dychtící ženy ohákly jako podřadné děvky a všem to přišlo v pořádku.

Nevím, jestli je to tím z devadesátých let zakořeněným instinktem dohánět západ, když přejímáme americké tradice, nebo jestli je to jen klasická touha proměnit se na chvíli v někoho jiného, čím si ředitel obchodního oddělení obhájí svou laškovnou snahu prokousnout plastovými upířími zuby anatomicky dokonale tvarovaný krk té krásné stážistky z HR.

Můj tip jak ve zdraví přežít halloweenskou mánii je následující: zavřete se doma, pusťte si prodlouženou verzi Základního instinktu a dělejte, že tady nejste. Pokud z nějakého důvodu musíte/chcete na tu maškarádu jít, vykašlete se na převleky Steva Jobse, Jamese Bonda nebo Christiana Greye. Jděte za kněze.

Postava kněze symbolizuje důvěru, moc, prestiž a tajemství a touhou mnoha žen je ukořistit něco, co bylo zaslíbeno Bohu. Tato kombinace je smrtící a pokud svou roli budete hrát dobře, že zábava na sebe nenechá dlouho čekat. Ale jako na každou roli ve vašem životě, i na tuhle se poctivě připravte.

Zapovězené jsou všechny půjčovny kostýmů – oděv poskládejte z klasických kousků. Nastudujte si obzvlášť dvojsmyslné pasáže z Knihy knih a na vše odpovídejte latinsky. Pečlivě se oholte, vlasy ulízněte na slušňáka a použijte parfém s vůní kadidla. Uvidíte, že vedle plastových ohozů dalších účastníků bude vaše jemná sofistikovanost skoro hmatatelná.

white_background (kopie 13)

tunika Saint Laurent, 550 EUR; košile Zara, 899 CZK; kalhotová sukně Zara, 1.299 CZK; sandály Prada, info o ceně v butiku; prsten Gucci, 490 EUR; vůně By Kilian, 8.000 CZK; láhev jubilejního mešního vína augustiniánského opata, 180 CZK; brýle H&M, 249 CZK; kříž Dolce&Gabanna, 295 EUR


Text a kompozice: Štěpán Molitor

Foto: archiv značek